Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Сто років живи – сто років вчися тому, як слід жити Сенека

Сто років живи – сто років вчися тому, як слід жити Сенека

 Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 28 лютого 2017 року на базі ЗШ № 28 відбулося засідання Школи перспективного педагогічного досвіду вчителів української мови та літератури міста.

Учитель української мови та літератури ЗШ № 28 Марія Мартинова провела педагогічне моделювання «Упровадження вітагенних технологій компетентнісного навчання з використанням інтелектуально-психологічного потенціалу учня в освітніх цілях на уроках словесності».

Метою методичного заходу було ознайомити вчителів з теоретичними засадами вітагенного навчання, показати на практиці процес застосування його прийомів, змоделювати з учасниками майстер-клас із застосуванням інноваційних технологій (вітагенного навчання та ігрової «хрестики-нулики»).

На думку Марії Миколаївни, застосування запропонованих методів і прийомів вітагенного навчання є запорукою високої якості освіти та формування життєвих компетентностей учнів. Учитель наголосила, що вітагенне навчання ґрунтується на актуалізації життєвого досвіду особистості з освітньою метою. Серед прийомів вітагенної технології слід виділити:

·        прийом стартової актуалізації;

·        вітагенну проекцію;

·        вітагенне конструювання;

·        вітагенну аналогію;

·        вітагенне натхнення;

·        зведення вітагенних знань з освітніми;

·        голографічну проекцію.

Особливо цікавим було моделювання вчителем фрагментів уроку української літератури, темою якого було вивчення пригодницького роману Івана Багряного «Тигролови». Педагоги висловили своє ставлення до основних проблем, порушених у творі, за допомогою вітагенних аналогій та висновків. Дуже цікавою була форма роботи «ретроспективний кластер (фігурний)», за допомогою якого в систематизованому вигляді присутні акцентували увагу на основних моментах роману.

Марія Мартинова зазначила, що використання вітагенних технологій дає змогу:

·        активно залучати учнів до процесу навчання;

·        зіставляти та використовувати отриману інформацію в повсякденному житті;

·        швидко орієнтуватися у стрімко зростаючому потоці інформації;

·        відрізняти факти від припущень;

·        виділяти причиново-наслідкові зв’язки, тобто готувати до життя нову людину, компетентну, з новим рівнем моральних установок.

Методист ІМЦ Н.Рущак наголосила, що проведені методичні заходи сприяють поширенню перспективного педагогічного досвіду, обміну цікавими формами, методами і прийомами професійної діяльності, а майстер-клас Марії Мартинової заслуговує на увагу, оскільки вчитель володіє високим фаховим рівнем науково-методичної підготовки.

Для педагогів особливо цікавим та повчальним був ігровий момент, коли вони брали активну участь у роботі груп за технологією «хрестики-нулики». Учителі зробили висновок, що дана технологія сприяє удосконаленню методичного сервісу шляхом поширення досвіду.

фото цікаве 2


фото цікаве 3

фото цікаве 4