Була проведена педпрактика для вчителів-логопедів області, слухачів курсів підвищення кваліфікації при ОІППО
Якщо правильно слова складати – будемо грамотно писати
Висока культура усного і писемного мовлення – невід’ємна риса всебічно розвиненої, освіченої особистості. Оволодіння писемним мовленням ґрунтується на усному мовленні дітей, оскільки грамотне письмо полягає в умінні учня трансформувати звукові сприйняття в графічні образи. Одним із основних завдань логопедів – навчити учнів порівнювати звуки (букви), визначати їх відмінності в артикуляції, слуховому сприйманні, тактильному відчутті та графічному зображенні.
07 березня 2017 року відбувся семінар-практикум для вчителів-логопедів області, слухачів курсів підвищення кваліфікації, на тему «Новітні підходи до розвитку писемного мовлення учнів» на базі ЗШ № 25. Впродовж роботи семінару спеціалісти пригадали закономірності формування писемного мовлення в нормі, типи специфічних помилок, класифікацію дисграфій, ознайомилися з сучасними підходами до розвитку та корекції писемного мовлення в учнів на логопедичних заняттях.
Під час перегляду корекційного заняття, яке провела вчитель-логопед закладу Ольга Портей, фахівці мали можливість побачити використання нетрадиційних форм роботи з дітьми-дисграфіками, таких як фонетична зарядка, впізнавання літер на тісті, письмо в пісочниці, виконання логопедичних ребусів.
Працюючи в групах, логопеди дискутували щодо підбору напрямів роботи по подоланню дисграфій відповідно до запропонованих зразків диктантів учнів. Про досвід роботи щодо формування оптично-графічних, графо-моторних, фонетичних та фонематичних навиків у дітей у м. Івано-Франківську розповіла завідувач логопедичного пункту Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Тетяна Кудярська, використовуючи мультимедійну презентацію.
У кінці роботи семінару-практикуму фахівці демонстрували виготовлені власноруч наочні посібники, інформували про цікаві матеріали, опубліковані в засобах інформації.
Кожний спеціаліст по завершенні семінару отримав комплект матеріалів із обговорюваної теми на допомогу в проведенні корекційної роботи.