Відбулось засідання школи молодого вчителя початкових класів
Маючи поганих кравців, –
не матимемо гарного одягу,
поганих пекарів –
їстимемо такий-сякий хліб,
а якщо матимемо поганих учителів,
то не буде в нас майбутнього.
Цицерон
Відповідно до роботи плану Департаменту освіти та науки 15 березня 2017 року відбулось засідання школи молодого вчителя початкових класів, методичні діалоги «Педагогічні інновація як шлях до вдосконалення професійної майстерності».
Тетяна Бурцева, вчитель ЗШ №26, керівник школи молодого вчитетеля початкових класів наголосила, що «Інноваційність – важлива ознака освіти. Світ заговорив про компетентності як спроможність особистості застосовувати засвоєні знання й набуті уміння у нестандартних життєвих ситуаціях». А також розповіла про свій досвід участі у проекті «Розумники» (SmartKids).
Вчитель ЗШ №18 Олена Ориняк провела з молодими педагогами ранкову зустріч. Розповіла про ефективність їх використання та показала мультимедійну презентацію, в якій представила власний досвід. Розповіла про факультативний курс Г.А. Цукерман «Введення в шкільне життя» та його допомогу щодо адаптації першокласника у навчальному просторі. А також провела майстер-клас з виготовлення 3Д листівки «Квітка добра».
Методист ІМЦ Зоряна Галас провела методичний діалог щодо інновацій в освіті, їх виникнення та впровадження у навчальний процес. Також наголосила на тому, що інновація означає введення нового в цілі, зміст, форми і методи навчання та виховання.
Фактори, що перешкоджають інноваціям:
- небажання змінювати стандартну поведінку;
- страх невизначеності;
- звички;
- реформи, які йдуть «зверху», не викликають особливого ентузіазму «знизу»;
- відсутність психологічної готовності на місцях;
- інновації не завжди є зрозумілі для педагогів, а тому вони їх не сприймають.
Інновації в освіті – це шлях до майбутнього, тому необхідно долати фактори, що їм перешкоджають та заважають стати стереотипними.