Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся семінар-практикум для практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів «Розвиток особистісної зрілості школяра в умовах сучасної школи... або Коли збуваються мрії?»

Відбувся семінар-практикум для практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів «Розвиток особистісної зрілості школяра в умовах сучасної школи... або Коли збуваються мрії?»

16 березня 2017 року на базі ЗШ №25 відбувся семінар-практикум для практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів «Розвиток особистісної зрілості школяра в умовах сучасної школи... або Коли збуваються мрії?».

Із вступним словом до присутніх звернулася методист ЦППСР Семенів Г.М. Директор школи Якимів С.М. ознайомила учасників семінару з досягненнями учнів та педагогів  школи.

Практичний психолог Мельник Г.М. змотивувала присутніх до активної участі в семінарі: «Сьогодні ми не стільки торкатимемось мрій, як певного почуття бажання чогось конкретного і навіть, не ліній як іти від мрії до цілі, а будемо говорити про той фундамент, який є основою для того аби мріялося, аби вибудовувалися лінії дій, цілей і, аби колись намріяне, навіть те, що здавалося нереальним, ставало дійсністю».

       В теоретичному модулі  «Особистісна зрілість як результат та умова розвитку психологічно здорової особистості» психолог, опираючись на дослідження науковців, розмежувала поняття «дорослості» і «зрілості»; проаналізувала основні теоретичні  підходи до визначення сутності і критеріїв особистісної зрілості; розкрила розуміння інтелектуальної, емоційної, соціальної, моральної складової зрілості. Галина Михайлівна підвела аудиторію до важливого висновку про основний закон особистісного росту: якщо є необхідні умови, то в людині актуалізується процес саморозвитку, природнім наслідком якого будуть зміни в напрямку її особистісної зрілості, ріст по одному з критеріїв сприяє просуванню в інших.

Г.Мельник також зазначила, що «справжня зрілість не може бути досягнута без міцного почуття ідентичності» (Е.Ериксон).  І, опираючись на це ознайомила присутніх з основами розуміння ідентичностей («П’ять вершин долі», (Карікаш)) через призму значимості для розвитку дитини, що супроводжують її дорослішання.

У практичному модулі «Коли збуваються мрії?» психолог використала вправи, які поглибили відчуття гармонії учасників, призупинили у відчутті «тут і тепер», наповнили відчуттям прийняття себе та інших, відчуттям внутрішньої сили, здатністю творити і бути в «нетоксичному» середовищі, підтримувати і брати підтримку, радіти і бачити позитиви.  Мельник Г.М. використала методи позитивної та арт-терапії (техніка монотипія). Доречним був підібраний відеоролик «Повернення» та матеріали для мотивації саморозвитку: цитати, сюжети з життя відомих людей.

Методист ЦППСР Г.Семенів наголосила, що проведені методичні заходи сприяють поширенню досвіду, обміну цікавими формами, методами і прийомами професійної діяльності, а семінар-практикум Галини Михайлівни заслуговує на увагу, оскільки психолог володіє високим фаховим рівнем науково-методичної підготовки.

20170316_154539

20170316_154847