Проведено “майстерню педагога-новатора” з керівниками методичних об’єднань дошкільних навчальних закладів за темою “Інтеграція мовленнєвої та природничо–дослідницької діяльності як чинник пізнавального розвитку дитини”.
23 березня 2017р., відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, проведено “майстерню педагога-новатора” з керівниками методичних об’єднань дошкільних навчальних закладів за темою “Інтеграція мовленнєвої та природничо–дослідницької діяльності як чинник пізнавального розвитку дитини”.
Павліна Лаврів, методист ІМЦ, у науково-методичному модулі заходу, розповіла про актуальні методи і прийоми інтегрованої технології, звернула увагу на переваги сучасної інновації в якості освіти .
У науково-практичній частині заходу проведено навчання у групах з використанням досвіду роботи педагогів: Капущак Ольги Василівни, вихователя ДНЗ №11 “Пізнайко” з проблеми “Навчання творчих розповідей дітей засобами казок про природу”; Штогрин Тетяни Валеріївни, вихователя ДНЗ №28 “Квітка Карпат” – “Використання мультимедійних презентацій у роботі з дітьми”; Лозинської Тетяни Іванівни, вихователя ДНЗ №34 “Незабудка” – “Розвиток пізнавальних інтересів у дослідницько-пошуковій діяльності дошкільнят”. Автори досвіду, об’єднавши освітні завдання з різних освітніх ліній, використавши пропоновані технологією методи та ігрові вправи, провели навчання у малих групах.
Учасники заходу відзначили, що використання інтегрованого підходу на високому рівні підтримує увагу дітей, розвиває потенціал вихованців, спонукає їх до активного пізнання навколишнього світу, осмислення та знаходження причинно-наслідкових зв’язків, розвитку логічного мислення, комунікативних здібностей.
На завершення роботи “майстерні педагога-новатора” кожному учаснику підготовлено буклет методичних рекомендацій для упровадження технології.