Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про підсумки проведення показового інструктивно-методичного заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ»

 

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

 

від     23.03.2017р.                                                                        № 233

 

Про підсумки проведення показового

інструктивно-методичного заняття

«День цивільного захисту в ЗНЗ»

 

 

         Відповідно до Кодексу Цивільного захисту України, Постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 року № 787 «Про затвердження Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту», Положення про функціональну підсистему «Освіта і наука України» єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 03.09.2009р. № 814, наказу департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 26.12.2016р. № 723 «Про підсумки підготовки з цивільного захисту у 2016 році і завдання на 2017 рік»,  на виконання наказу Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради від 02.02.2017р. № 80 «Про організацію та проведення показового інструктивно-методичного заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ», 23 березня 2017 року на базі Івано-Франківського НВК «Загальноосвітня школа-ліцей №23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» проведене показове інструктивно-методичне   заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ» на тему «Дії працюючого персоналу та вихованців навчального закладу при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру та загрозі військової агресії з боку терористичних формувань» для директорів навчальних закладів м. Івано-Франківська.

         За результатами проведення показового заняття

НА К А З У Ю:

1. Затвердити інформацію про результати проведення  показового інструктивно-методичного   заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ» (додаток).

2. Оголосити подяку директору ЗШЛ №23 М.Василику, заступнику директора ЗШЛ №23 О.Кочинашу та вчителю предмета «Захист Вітчизни» ЗШЛ №23 С.Хамчуку за належну підготовку, організацію й проведення показового інструктивно-методичного заняття з цивільного захисту.

         3. Директору ЗШЛ №23 М.Василику:

         3.1. Оголосити подяку вчителям та учням, які брали активну участь у проведенні інструктивно-методичного заняття.

         3.2. Підготувати    фотогазету про хід проведення показового Дня ЦЗ для розміщення на інформаційному стенді в Департаменті освіти та науки (до 30.03.2017р.).

3. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів:

3.1. Набутий досвід використати під час організації та проведення Дня цивільного захисту у навчальному закладі.

3.2. Привести у відповідність до нормативно – правової бази керівну документацію з питань організації цивільного захисту в навчальному закладі.

3.3. Сприяти покращенню матеріально-технічної бази закладу з організації цивільного захисту.

3.4. Привести у відповідність до чинних вимог місця для захисту (укриття) учнів та працівників при виникненні загрози НС.

3.5. Звернутись в обласного навчально-методичного центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності за методичними рекомендаціями щодо організації роботи з питань цивільного захисту в навчальному закладі.

4. Головному спеціалісту Департаменту освіти та науки І.Вальку звернутись з клопотанням в управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів щодо сприяння в оновленні інформаційно-пропагандистської та матеріально-технічної бази навчальних закладів з цивільного захисту.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту освіти та науки Н.Микулу.

 

 

 

 

 

 

Директор Департаменту освіти та науки                                Ігор Смаль

 

 

 

 

І.Валько

52-13-11

 

Д.Скиданчук

52-25-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Додаток до наказу                                            Департаменту освіти та науки

від 23.03.2017р. № 233

 

 

Інформація

Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради про хід проведення показового інструктивно-методичного   заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ» на базі Івано-Франківського НВК «Загальноосвітня школа-ліцей №23 Прикарпатського національного

університету імені Василя Стефаника»

 

Відповідно до наказу Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради від 02.02.2017р. № 80 «Про організацію та проведення показового інструктивно-методичного заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ» 23 березня 2017 року на базі Івано-Франківського НВК «Загальноосвітня школа-ліцей №23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» проведене показове інструктивно-методичне   заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ» на тему «Дії працюючого персоналу та вихованців навчального закладу при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру та загрозі військової агресії з боку терористичних формувань» для директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів м. Івано-Франківська.

         Адміністрація закладу (директор М.Василик) належним чином  підготувалась та провела показове заняття. План проведення Дня ЦЗ попередньо був погоджений з Департаментом освіти та  науки та ДСНС

м. Івано-Франківська. Дирекція закладу врахувала рекомендації працівників Департаменту освіти та науки та УДСНС в Івано-Франківській області щодо методики проведення заняття.

         До показового заняття було залучено усіх членів учнівського та трудового колективу ЗШЛ №23. У ході проведення заняття усі ланки діяли чітко та злагоджено, що є свідченням добре налагодженої системи в школі з вивчення упродовж навчального року основ цивільного заходу усіма учасниками трудового і учнівського колективів закладу. Кожен присутній отримав програму проведення показового заняття та методичні рекомендації щодо розроблення планів з ЦЗ у навчальному закладі, які в подальшому будуть використані директорами навчальних закладів  при плануванні роботи з ЦЗ у очолюваних ними закладами.

Заняття розпочалось з проведення урочистої тематичної лінійки й привітання гостей заходу. Учні підготували тематичні стінні газети та малюнки, а у фойє школи розгорнули виставку приладів радіаційно-хімічної розвідки, засобів індивідуального захисту населення, зразки сучасної зброї, яка використовується сьогодні під час неоголошеної війни Російської Федерації проти України на Сході нашої Батьківщини. Присутні мали змогу побувати на відкритих заняттях з цивільного захисту (виховні години, брейн-ринг, вікторини, конкурси тощо), які підготували вчителі та учні школи, поспостерігати за тим, як проводиться екстрена евакуація громадян із задимлених приміщень багатоповерхових будівель, ознайомитись з пожежно-рятувальною технікою, отримати знання як зберегти життя людини при зустрічі з вибухонебезпечними предметами. Школярі брали участь у проведенні комбінованої естафети та тренувальних заходах при виникненні пожежі з евакуацією та елементами пожежогасіння.

Керівники цивільного захисту ЗШЛ №23 під управлінням М.Василика, зважаючи на ускладнення погодних умов,  уміло й доречно вносили оперативні зміни в хід проведення заняття.

Заняття завершилось аналізом та підведенням підсумків проведення показового Дня цивільного захисту в ході обговорення за круглим столом.

         На показовому занятті були присутні директор Департаменту освіти та науки І. Смаль, заступник директора Департаменту М.Продан, заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів М.Ковбас,  головний спеціаліст управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Х.Протас, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки І.Валько, методист ІМЦ Д.Скиданчук, працівники обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, директори загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, викладачі предмета «Захист Вітчизни», працівники ДСНС м. Івано-Франківська та області.

         І.Смаль звернувся до присутніх з тим, щоб вони відповідально поставились до проведення показового заняття, акцентувавши увагу на тому, що у період, коли у країні фактично ведеться неоголошена війна, кожен громадянин повинен чітко знати, що потрібно робити, щоб захистити своє життя у разі виникнення військової загрози, стихійного лиха чи техногенної аварії, і як слід правильно надавати першу  домедичну допомогу потерпілим. Він побажав усім учасникам, щоб у їхньому житті ніколи не виникали надзвичайні ситуації чи загроза військового конфлікту.

         І.Валько ознайомив присутніх із чинними правовими нормами та наказами з питань організації цивільного захисту в загальноосвітніх навчальних закладах та звернув увагу на необхідності належного навчання учнів та педагогів основам знань з цивільного захисту.

         М.Ковбас наголосив на тому, що нашу область у 2017 року очікує міністерська перевірка з цивільного захисту. Тому керівникам цивільного захисту на місцях слід більшу увагу приділяти відпрацюванням практичних дій та навичок при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій, досконалому вивченню розташування небезпечних об’єктів у мікрорайонах шкіл, які можуть нести загрозу життю та здоров’ю людей, інформуванню підлеглих як правильно діяти при виникненні військових дій чи НС, спорудам захисту (укриття) населення.

    Директор Департаменту освіти та науки                            Ігор Смаль

І.Валько

52-13-11