Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Проведено міський семінар-практикум учителів української мови та літератури

Проведено міський семінар-практикум учителів української мови та літератури

До всякого діла потрібне покликання, всяка

творча праця вимагає живої іскри натхнення.

В.Сухомлинський

 

Відповідно до плану роботи інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 28 березня 2017 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19  проведено міський семінар-практикум учителів української мови та літератури «Розвиток творчої компетенції учнів як шлях до формування інноваційної особистості».

З метою мотивації до творчої діяльності, удосконалення майстерності щодо здійснення постійного професійно-особистісного розвитку, самовдосконалення й самореалізації педагоги ознайомилися із системою заходів щодо формування творчих компетенцій учнів, обговорили актуальні питання створення освітнього простору на уроках української мови та літератури, а також у позакласній діяльності.

Методист Наталія Рущак здійснила науково-теоретичне обґрунтування теми «Ключові компетенції Нової української школи», наголосивши на тому, що сучасна школа повинна підтримати, захистити дитину, озброїти механізмами, технологіями розробки життєвих стратегій, спрямованих на формування гармонійної компетентної, конкурентоспроможної особистості, яка вміє творчо розв’язувати проблеми, уміє повноцінно жити в новому світі, адекватно реагувати на зміни, постійно самовдосконалюється, намагається змінити на краще своє життя та життя своєї країни, а саме виховати компетентну особистість.

Візитку школи представив директор навчального закладу Микола Білоокий, а презентацію роботи методичного об’єднання вчителів української мови та літератури у вигляді фільму продемонструвала заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Йосипчук. Із роботою шкільного драматичного гуртка ознайомила заступник з навчально-виховної роботи Галина Бат.

Під час проведення практичного модуля семінару вчителі-словесники міста змогли переконатися в тому, що в ЗШ № 19 працюють досвідчені, висококваліфіковані педагоги, закохані у свою справу. Так учитель Марія Серветник виступила про основні аспекти створення усного журналу з елементами дослідницької роботи «Твоє ім’я – твій друг», зацікавивши сторінками: «Минуле й сучасне в іменах українців», «Імена вчителів та учнів нашої школи», «Славетні українці».

Учитель Вікторія Оксенич представила роботу факультативу-пошуку «Власні назви на карті нашого міста». Передусім, як пояснила педагог, учні займаються пошуково-дослідницькою роботою. Поєднуючи міжпредметні зв’язки, школярі використовують набуті знання з історії, географії, народознавства, української мови та літератури.

Учитель Любов Федоряк презентувала до уваги слухачів роботу гуртка «Виразне читання» та провела майстер-клас, під час якого вчителі із захопленням усно змальовували уявні картини, створюючи емоційно-образну виразність, добирали музичний фон до уривків. Перед педагогами виступили учасники гуртка, виразно декламуючи напам’ять поезії.

Варто відзначити цікаву та захоплюючу зустріч із письменницьким подружжям Романом та Ольгою Бойчуками. Заступник із навчально-виховної роботи Тетяна Йосипчук провела його у формі інтерв’ювання. Вдалі змістовні запитання перепліталися з поетичними рядками та піснями на вірші молодих письменників. Учителів вразила щирість почуттів та одночасно влучність, стислість, безпосередність окремих творів. Педагоги збагатилися художньо-естетичним забарвленням літературно-краєзнавчого модуля.

Особливо майстерним був виступ шкільного драматичного гуртка «Дебют» під керівництвом учителя української мови та літератури Олександри Юзишин та керівника гуртка Тетяни Стекляннікової. Школярі майстерно виконували ролі із творів українських та зарубіжних письменників, сплітаючи їх у літературний ярмарок «Зі сторінок – на сцену» («Кайдашева сім’я», «Сватання на Гончарівці», «Запорожець за Дунаєм», «За двома зайцями», «Мина Мазайло», «Шеріка»). Глядачів вразили сценічна культура, виконавська майстерність, художньо-естетичний рівень виступу юних акторів.

Семінар-практикум на базі ЗШ № 19 проведено на високому науково-методичному рівні.

Узагальнюючи проведені форми роботи, учасники семінару під керівництвом методиста Наталії Рущак підвели підсумки та уклали рекомендації щодо впровадження окресленої теми в практичну діяльність  учителів української мови та літератури:

1.      Розглянути питання щодо формування життєвих компетенцій Нової української школи на шкільних методичних об’єднаннях.

2.      Упроваджувати в практику інноваційні технології.

3.      Сприяти удосконаленню професійно-особистісного розвитку, самовдосконаленню та самореалізації.

Визнати доцільним проводити міські семінари як форму  ознайомлення з досвідом роботи вчителів та  оволодіння фундаментальними знаннями, що допомагають удосконалювати педагогічну майстерність, формувати переконання, оволодівати культурою то­лерантності, активно впливати на соціальне становлення особис­тості вчителя.

семінар цікавий 1

семінар цікавий 2

семінар цікавий 4