Відбувся третій майстер-клас для вчителів початкових класів
Світлана Дейнека, вчитель ЗШ №13, ознайомила учасників майстер-класу з основними методами, висвітлила досвід застосування «Персонал-технології формування навички читання учнів молодшого шкільного віку». Метою технологій є надати організаційно-педагогічну та дидактичну допомогу вчителям. Свою увагу зупинила на «асоціативному» та «інтенсивному» читанні. Також запропонувала для роботи на уроках медитативно-релаксаційні вправи «Поплавець в океані» і «Дощ», та наголосила на тому, що їх доцільно використовувати, коли відчувається напруження, особливо при проведенні перевірних робіт.
Наталія Груша, вчитель ЗШ №3, зазначила, що методичний конструктор - це набір елементів (модулів), комбінуючи які, можна конструювати різноманітні методичні розробки, починаючи від уроків і закінчуючи проектами.
Для використання конструктора уроків необхідно виконати ряд кроків:
1. Вивчити і скласти опис методичних прийомів, що застосовуються у навчальній діяльності.
2. Скласти власну таблицю – конструктор уроків з етапами занять або скористатися варіантом, запропонованим Анатолієм Гіном.
3. Записати отриману формулу при тематичному плануванні.
Після того, як підготовча робота проведена, вчитель може починати «збирати» уроки.
Методична скарбничка:
- Гін А.О. «Прийоми педагогічної техніки»;
- Коновалова М.В., Куликова Ю.О., Семиволос О.П. «Педагогічні технології: інструментарій, механізми, технологічна карта»;
- Садкіна В.І. «101 цікава педагогічна ідея як зробити урок».