Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся загальноміський семінар вчителів природознавства

Відбувся загальноміський семінар вчителів природознавства

30 березня 2017 року у приміщенні Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся загальноміський семінар вчителів природознавства на тему: «Роль практичних методів навчання природознавства у формуванні в школярів цілісного уявлення про природу».      

Семінар проводився під патронатом Інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, а його учасниками стали 35 вчителів природничих дисциплін загальноосвітніх шкіл міста.

Загальною метою даного заходу було впровадження у педагогічну практику вчителів природознавства практичних методів навчання, спрямованих на формування у школярів елементів природознавчої, здоров’язбережувальної та екологічної компетенцій.

Педагоги природних дисциплін ознайомилися із корисними копалинами Івано–Франківської області, відвідавши геологічний музей ІФНТУНГ. Вони були учасниками психологічного тренінгу і дізнались про п’ять базових потреб  правильного виставляння психологічних кордонів. Не менш цікавим було відвідання наукового містечка «Нова енергія», де у розважальній формі , за допомогою різноманітних лабораторних приладів, учителі проводили практичні досліди щодо різних способів вироблення енергії.

Під час підсумково-узагальнюючого модуля семінару вчителі відзначили, що в навчанні  головним є зацікавити учня,  спонукати  його до нових відкриттів. Кожен учень може себе відчути в ролі науковця, дослідника, експериментатора, і цього можна навчитись на уроках природознавства.

Методичні рекомендації для вчителів природознавства:

1.Впроваджувати експериментально-дослідницькі технології у процес формування, уточнення, розширення уявлень дітей про навколишній світ засобами експериментально-дослідницької діяльності.

2.Правильно використовувати (з урахуванням правил безпеки) лабораторне обладнання та вимірювальні прилади для вимірювання довжини, температури, маси та часу під час проведення  спостережень і дослідів.

3.Удосконалювати  методику викладання предмета в частині посилення ролі практичної діяльності на уроці, організації роботи в малих групах, виділення часу на роботу з інформацією.


A5f8_dxEKM0


FAedvXkOB1Q