Відбувся семінар-практикум учителів географії
«Аналіз різних визначень інновації дає змогу зробити висновок, що специфічний зміст цієї категорії становлять зміни, а отже, головною функцією інноваційної діяльності є функція змін».
Антонюк Л.Л. Інновації: теорія, механізм розробки.
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 27 березня 2017 р. на базі ЗШ №3 відбувся семінар-практикум учителів географії (спеціалісти, ІІ та І категорія) «Використання google карт на уроках географії». Види діяльності, які були сплановані на даному заході, мали на меті поглибити знання педагогів щодо можливостей використання інтернет-ресурсів на уроках для формування компетентнісного підходу до навчання.
Адміністрація ЗШ №3 (директор С.Долгова) ознайомили присутніх із історією та специфікою закладу, розповіли про особливості своєї роботи. Методист ІМЦ О.Генза підготувала інформаційне повідомлення про міжнародне дослідження PISA, участь в якому візьмуть і українські школярі у 2018 році. Присутні переглянули відеоролик, який містив висновки провідних науковців світу щодо переваг та недоліків даного дослідження. Також педагоги ознайомились із зразками пропонованих завдань та відповідей з природничих дисциплін, яких стосується дане дослідження. Жваві дискусії тривали щодо формулювань завдань і непередбачуваності можливих відповідей попередніх років.
Учителі ознайомились зі змінами у навчальних програмах предмета «географія» у 2017-2018 н.р., дізнались про особливості підручників для 9-го класу з курсу «Україна та світове господарство», переглянули частину з них, які розміщенні на репозитарії, отримали консультацію щодо роботи з даним сайтом.
Практичний блок семінару розпочали учителі ЗШ №3 В.Скрипник (інформатика) та Н.Паньків (географі), які продемонстрували інтегрований майстер-клас (географія та інформатика) «Позначення на карті об’єктів природно-заповідного фонду України за допомогою сервісу googlе-maps». Педагоги відчули себе в ролі учнів, виконували завдання розроблені попередньо користуючись ПК та мережею Інтернет. Учасники на додатку «мої карти» позначали об’єкти природно-заповідного фонду м. Івано-Франківська, прокладали між ними пішохідний, велосипедний та авто шляхи; вимірювали відстань та час просування кожним з них. Дане завдання було цікавим та корисним, особливо у вивченні краєзнавства з курсу «географія».
Користуючись сервісом googlе-диск, який був створений для ефективного обміну інформацією між методичною службою міста та учителями географії, ознайомились із теоретичними основами інноваційної педагогічної технології веб-квесту. Також користуючись рекомендаціями та інструкцією, розробленими методистом, змогли виконати даний вид навчальної діяльності. Веб-квест «Зміни природи своєї місцевості під впливом діяльності людини» передбачав поділ на три групи (науковці, екологи, журналісти), які отримавши кожен своє завдання користуючись інформаційними джерелами виконували їх. Учителі географії оформлювали результати свого завдання у вигляді наукової статті, звіту екологічної експедиції та критичної статті у газету. Учасники справились із даним завданням, хоча частині було складно швидко зорієнтуватись для роботи у мережі Інтернет, що свідчить про недостатньо сформовану ІКТ компетентність.
Педагоги взяли участь в опитуванні «Готовність учителя до введення освітніх інновацій», де висловили свої думки щодо змісту та форми навчально-виховного процесу, переваг та недоліків введення освітніх інновацій, власних побажань у проведенні методичних заходів у наступному навчальному році.
За підсумками семінару-практикуму укладено рекомендації:
1) Здійснювати постійний обмін інформацією, навчальними матеріалами, методичними рекомендаціями користуючись сервісом googlе-диск;
2) Узагальнити та розмістити на сайті департаменту інформацію щодо опитування учителів географії;
3) Спланувати методичну роботу з даною категорією педагогів на наступний навчальний рік враховуючи їхні думки та побажання з огляду на доцільність та вимоги часу;
4) Провести спільні тренувальні збори учасників олімпіади з географії ІІ, ІІІ та ІV етапів з метою обміну досвідом та удосконалення практичних вмінь та навичок у канікулярний період.