Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Проведено засідання творчої групи вчителів правознавства

Проведено засідання творчої групи вчителів правознавства

24.04.2017р.на базі ЗШ№28 проведено засідання творчої групи вчителів правознавства.

У ході роботи педагоги проаналізували результати участі загальноосвітніх навчальних закладів у ІІ етапі конкурсного відбору підручників з правознавства для 9-го класу.

Запровадження  електронного  Репозитарію навчальних матеріалів дозволило врахувати думку вчителів та навчальних закладів у процесі конкурсного відбору проектів підручників. Це сприяло підвищенню якості навчальної літератури й забезпечило прозорість відбору. Педагоги міста Івано-Франківська ознайомилися із проектами підручників, визначились із вибором проектів підручників та заповнювали відповідну форму на Репозитарії.  Конкурс завершився 14 квітня 2017 року. Принципи конкурсного відбору проектів підручників – прозорість і чесність результатів, достовірність їх збереження. .

Учителями правознавства  ЗНЗ м. Івано-Франківська з восьми запропонованих  на конкурс  підручників  було обрано 5. Всі вони мають гриф  МОНу. 55%педагогів надали перевагу    упідручнику            НаровлянськогоО.Д. (1305   примірників):УГ№1, гімназія №2, ПМЛ, СШ№5,11.,ЗШ№6.7.13.18.21.22.24.25.28,ЗШЛ№23, КрихівецькаЗШ, Вовчинецька ЗШ., «Перша ластівка»; 27% ПометунО,І., РемехТ.О.(420пр): СШ№1, ЗШ№2.3.16.19, НРЦ, УгорницькаЗШ, МикитинецькаЗШКатолицькаЗШ

9%--СвятокумО.Є.,СвятокумІ.О.(187пр):гімназія№3,ЗШ№10,Хрипл.ЗШ.

6%--ФіліпенкоТ.М.(119пр.):ЗШ№4,15.

3% -РатушнякС.А. (71пр): ЗШ№12

На засіданні було приділено велику увагу аналізу структури, змісту навчального матеріалу та Державним вимогам щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів 9-х класів з правознавства . У змісті програмового  матеріалу додано розділи з теорії держави і права та конституційного права, які вивчались раніше учнями 10-х класів.  Складний матеріал  призведе до труднощів при вивченні курсу «Правознавство» у 9-х класах.

Творчі педагоги ознайомились з Положенням та умовами Всеукраїнського конкурсу навчально-методичних розробок з прав людини та Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності», а такожобговорили участь вчителів суспільствознавчих дисциплін та учнів ЗНЗ у загальноміських заходах, присвячених Дню міста.

 Педагоги обмінялись думками щодо трансформації в педагогічну практику вчителів правознавства  авторської ігрової технології  «Хрестики-нулики» вчителя ЗШ №28 Лілії Павленко. Учителі зазначили, що  її впровадження  сприятиме активізації навчально- пізнавальної діяльності всіх суб’єктів освітнього процесу. Її можна застосовувати на уроках, під час проведення виховних заходів, педагогічних рад та батьківських зборів.

Основні методичні рекомендації для  вчителів  правознавства:

1. Приділяти велику увагу впровадженню в педагогічну  практику інтерактивних технологій та новітніх методів навчання.

2. Активно залучати учнів та педагогів до конкурсу навчально-методичних розробок з прав людини та Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності» та до участі в запланованих заходах, присвячених черговій річниці від дня заснування міста Івано-Франківська.

3.Створювати в навчальних закладах організаційно-методичні умови для засвоєння ігрової технології «Хрестики-нулики» з метою пошуку власних оригінальних підходів її впровадження.

4. Творчій групі вчителів правознавства  при підготовці методичного посібника «Завдання для тематичного контролю знань учнів з правознавства  для 9-го класу» необхідно врахувати програмові зміни.


релізо22


релізо3