Відбулось засідання школи перспективного педагогічного досвіду вчителів зарубіжної літератури міста
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 20 квітня 2017 року на базі ЗШ № 28 відбулось засідання Школи перспективного педагогічного досвіду вчителів зарубіжної літератури міста.
Учитель зарубіжної літератури ЗШ № 28 Світлана Квасниця провела майстер-клас «Форум-театр як форма інтерактивної технології та її застосування на уроках літератури та у виховній роботі».
Метою методичного заходу було ознайомити вчителів зарубіжної літератури міста із теоретичним матеріалом про форум-театр, показати на практиці процес застосування цієї технології, змоделювати її з учасниками.Світлана Квасниця зазначила, що застосування запропонованої форми роботи є запорукою найоптимальнішого вирішення життєвих ситуацій, суспільних проблем. Педагог пояснила, що форум-театр –це коротка сцена (або кілька сцен), в основі яких поставлене проблемне питання, що стосується як акторів, так і глядачів. Такий вид діяльності можна застосовувати на уроках літератури, а також у виховній роботі (батьківські збори, виховні години, години спілкування).
Варто відзначити виступ учнів 8-го класу. Школярі майстерно вступали в діалог, переконуючи співрозмовника та доводячи власну думку щодо окресленої теми. Основним показником такої інтерактивної форми є перетворення пасивного споживача в активного співучасника будь-якого процесу.
Пані Світлана зазначила, що основоположником методики є творець народного театру Бразилії Августо Боаль.
Основні принципи методики «Форум-театр»:
- Глядач перетворюється з пасивного споживача в активного співучасника.
- Глядач є активним.
- Форум-театр – театр непрофесійних акторів.
- Сюжет сценок – реальна ситуація і творів літератури або життя самих акторів.
Методист ІМЦ Н.Рущак наголосила, що проведені методичні заходи сприяють поширенню перспективного педагогічного досвіду, обміну цікавими формами, методами і прийомами професійної діяльності, а майстер-клас Світлани Квасниці заслуговує на увагу, оскільки вчитель володіє високим фаховим рівнем науково-методичної підготовки.
Для педагогів особливо цікавим та повчальним був ігровий момент, коли вони брали активну участь у роботі груп за технологією «форум-театр». Учителі зробили висновок, що така інтерактивна форма сприяє вирішенню життєвих ситуацій, суспільних проблем.