Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Аукціон педагогічних ідей

Аукціон педагогічних ідей

«Тільки ознайомлюючись з народними звичаями і традиціями,

дитина набуває досвіду етнічної поведінки»

                                                                 М.Г. Стельмахович

 

Виховання почуття патріотизму в молодого покоління, відданості справі державності, активної громадянської позиції визнані проблемою загальнодержавного масштабу. Сьогодні національно-патріотичне виховання набуває особливого значення, виникає гостра потреба в розробці системи роботи з педагогами, батьками та дітьми дошкільного віку.

Саме цій проблемі присвячений семінар вихователів-методистів ДНЗ, який відбувся 25.04.2017 року на базі ДНЗ № 12 «Струмочок» (завідувач В. Глиджук) і був проведений у формі аукціону педагогічних ідей.

Перед початком аукціону учасниками заходу було придбано таблички з номерами для участі в торгах. Узамін на табличку, відповідно до правил, педагог пропонував свій конспект методичного заходу з даної проблеми.

На цьому аукціоні  вихователі-методисти ДНЗ творчо “продавали” та “купляли” педагогічні ідеї, методичні розробки та інновації щодо шляхів та засобів формування в дітей національно-патріотичних почуттів.

Ольга Балкова, вихователь-методист ДНЗ № 11 «Пізнайко», підготувала мультимедійну презентацію, у якій висвітлила реальні шляхи упровадження Концепції національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку, провела тренінгову вправу щодо навчання педагогів створювати моделі освітньої роботи з дітьми та їх батьками.

Наталія Щулькіна, керівник методичного об’єднання вихователів-методистів, представила присутнім досвід, який склався в дошкільних навчальних закладах з окресленої проблеми, розкрила зміст методу «методичний конструктор» та ефективність його упровадження.

Ірина Кравців, вихователь-методист ДНЗ № 22 «Світанок», довела до відома основні напрями оптимізації методичної роботи з кадрами.

Наталія Ясінська Н.М., вихователь-методист ЗСШ ім. Софії Русової, розповіла про використання інноваційних підходів, шляхи удосконалення педагогічної майстерності з питань патріотичного виховання.

Придбати представлені методичні розробки мали можливість ті, хто професійно обгрунтовував доцільність упровадження в освітньому процесі свого дошкільного навчального закладу.

Саме інтерактивна форма роботи забезпечила максимальну активність її учасників.

Слід відзначити високий рівень відтворених дітьми дошкільного закладу №12 “Струмочок” звичаїв прикарпатців, традицій підготовки до Великодніх свят, дитячих ігор, забав, гаївок і гагілок, які залишають глибокий слід у душі кожного дорослого та дитини.

Велика заслуга в цьому музичних керівників ДНЗ – Рени Попадинець та Оксани Гладкої, які збирають, вивчають та поширюють дитячий етнічний фольклор.

Педагоги дошкільних закладів впевнені, що робота, яку вони  проводять сьогодні з формування в дітей патріотичних почуттів, дасть добрі результати.

«Ми маємо у спадок те, що залишаємо», – висловлювалась французька письменниця Анні Гавальді.

DSC_9909

DSC_9833

DSC_0179
DSC_9731