Відбувся семінар вчителів німецької мови
«Всередині кожного учня криються творчі можливості, й
ми, учителі, повинні працювати щосили, щоб створювати
умови для розкриття цього потенціалу, сприяти
самовираженню учнів.
Адже мета життя – це самовираження»
М. Лютер Кінг
Cьогодні актуальним є якість навчання і виховання, які зумовлюються багатьма педагогічними чинниками. Проте найактивніша діяльність кожного педагогічного колективу приречена на невдачу, якщо учні байдужі до навчання. Інтерес дітей до навчання - велика рушійна сила, яка відкриває розум і серце дитини для впливу науки. Однією із умов підвищення ефективності навчального процесу — удосконалення традиційних методів навчання, зокрема методів стимулювання навчально-пізнавальної діяльності учнів. Ефективність навчальної діяльності учнів залежить від прояву пізнавальних інтересів, які спрямовують особистість на відповідну пізнавальну діяльність, ознайомлення з новими фактами. Ці пізнавальні інтереси піддаються стимулюванню різноманітними методам. Особливо цінним у стимулюванні навчально-пізнавальної діяльності школярів є такі методи стимулювання навчального матеріалу, як метод інтерактивного навчання, метод пізнавальних ігор, метод створення ситуації новизни навчального матеріалу, метод створення ситуації успіху, цікавості, подиву.
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки на базі
ЗШ №25 відбувся семінар вчителів німецької мови на тему « Створення умов для самовираження особистості на уроці німецької мови».
Метою семінару було визначити шляхи самореалізації особистості учня на уроці через використання освітніх технологій, показати способи організації навчально-пізнавальної діяльності учнів для їх самовираження через використання навчального матеріалу та систем творчих завдань, сприяти підвищенню педагогічної майстерності вчителів німецької мови.
Семінар пройшов на високому методичному рівні. Вчителі кафедри німецької мови О.Заморока, Т.Карп’юк, Г.Метенько ознайомили присутніх із різними формами і методами організації роботи вчителя, що сприяють самовираженню учня на уроці, провели цікаві майстер-класи. На закінчення семінару вчителі школи приготували кожному учаснику семінару роздатковий матеріал для використання на уроках німецької мови.