Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Засідання школи молодого вчителя географії

Засідання школи молодого вчителя географії

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 26.04.2017 р. відбулось засідання школи молодого вчителя географії за темою «Аналіз та самоаналіз уроку» на базі ЗШ №15. Вчителю географії даного навчального закладу Роману Вовчуку, за результатами попереднього жеребкування, випала честь провести урок географії для молодих вчителів, своїх колег.

Сплановані форми роботи школи молодого вчителя передбачали як теоретичні заняття так і засідання із практичною складовою. На попередньому засіданні, яке відбулось у лютому 2017 р., молоді вчителі моделювали різні педагогічні ситуації, однією з яких було відвідування та взаємне відвідування відкритих уроків колег. Беручи участь у діловій грі молоді педагоги отримали певні ролі – директор школи, заступник директора, учитель, який проводить урок та учителі-учасники.

 Роман Миронович, який є членом школи молодого вчителя географії,  провів урок географії у 6 класі на тему «Біосфера», який відповідав державним вимогам та навчальній програмі з предмета. Після закінчення уроку молоді вчителі здійснювали аналіз уроку за обраною схемою, зважаючи на дидактичний, методичний, психологічний, виховний аспекти уроку, висловлюючи власні спостереження, проектуючи застосовані методи і прийоми викладання у своїй педагогічній діяльності. Голова школи молодого вчителя географії Віра Римар надала корисні поради педагогам щодо планування та моделювання уроку, проаналізувала застосовані вчителем форми роботи. Методист ІМЦ Ольга Генза охарактеризувала основні етапи уроку, зосередивши увагу на мотивації навчальної діяльності учнів та її ролі у вивченні й засвоєнні нових знань.

За підсумками засідання були укладені методичні рекомендації:

1)    Запланувати  наступного навчального року для молодих педагогів тренінг із мотиваційною складовою;

2)    З метою набуття та обміну досвідом відвідувати відкриті уроки досвідчених педагогів;

3)    Для реалізації компетентнісного підходу при вивченні географії організувати виїзне засідання туристичного характеру;

4)    Детально та ґрунтовно ознайомити молодих педагогів із інноваційними педагогічними технологіями для професійного розвитку учителя.


засідання ШМВ2