Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулося засідання творчої групи вчителів зарубіжної літератури міста

Відбулося засідання творчої групи вчителів  зарубіжної літератури міста

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 4 травня 2017 року відбулося засідання творчої групи вчителів зарубіжної літератури міста.

         Методист ІМЦ Наталія Рущак проаналізувала проведені форми методичної роботи у 2016-2017 н.р. та довела інформацію до відома присутніх педагогів. Пані Наталія наголосила, що методичні заходи сприяють поширенню перспективного педагогічного досвіду, обміну цікавими формами, методами і прийомами професійної діяльності. На особливу увагу заслуговують майстер-класи та педагогічні моделювання вчителів зарубіжної літератури: Олени Монюк (ЗШЛ № 23), Світлани Лобач (ЗШ № 21), Світлани Квасниці (ЗШ № 28), проведені на високому науково-методичному рівні.

         Члени творчої групи обмінялися думками щодо застосування сучасних педагогічних технологій, які  вони використовують для забезпечення навчально-пізнавальної та виховної діяльності на уроках. Учителі наголосили, що кожна з педагогічних технологій — універсальна, дієва, результативна, має власну зону, у межах якої відбувається розвиток особистості.

         Керівник міського методоб’єднання, учитель зарубіжної літератури НВК «Школа-гімназія № 3» Галина Павлікова порекомендувала членам творчої групи працювати над розробкою методичного посібника «Конспекти уроків сучасної зарубіжної літератури» (5-9 класи). Крім того, пані Галина запропонувала розробити довготривалий проект (2 роки) щодо культурологічного аспекту вивчення художніх творів за програмою (8-9 класи), із чим учителі погодилися та виявили бажання впроваджувати проектну діяльність на уроках та позакласній роботі.

         Керівник творчої групи, учитель зарубіжної літератури ЗШ № 24 Оксана Гусак запропонувала окреслити чітку систему роботи на наступний навчальний рік, використовуючи інноваційні методи і прийоми. Одним із основних видів діяльності пані Оксана запропонувала проведення зустрічей із науковцями, що стане методичним мостом між науковцями та педагогами міста. Це дасть можливість поглибити свої знання з предмета, підвищити фаховий рівень та збагатитися досвідом спілкування.

У процесі обговорення вчителі зробили висновки, що сучасний учитель повинен володіти не лише ґрунтовними знаннями, мати сформовані вміння й навички, а застосовувати їх у професійній діяльності, швидко реагувати на зміни в науці та інноваційних технологіях. Важливими є концептуальні зміни у змісті освіти, а відповідно в напрямах, завданнях, що орієнтують насамперед на розвиток мовної та комунікативної особистості, формування творчої ініціативи, активності, мобільності, підвищення конкурентоспроможності фахівців.


засідаан2


засідаан3