Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулося засідання творчої групи вчителів української мови та літератури міста

Відбулося засідання творчої групи вчителів української мови та літератури міста

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 10 травня 2017 року відбулося спільне засідання творчої групи та школи молодого вчителя педагогів-словесників на базі НВК «Школа-гімназія № 3».


         Методист ІМЦ Наталія Рущак проаналізувала проведені форми методичної роботи у 2016-2017 н.р. та довела інформацію до відома присутніх педагогів. Пані Наталія наголосила, що методичні заходи сприяють поширенню перспективного педагогічного досвіду, обміну цікавими формами, методами і прийомами професійної діяльності. На особливу увагу заслуговують майстер-класи та педагогічні моделювання вчителів української мови та літератури: Світлани Галуги (ПМЛ), Тетяни Стефанишин (ЗШ № 28), Марії Мартинової (ЗШ № 28), Наталії Семенів (гімназія № 2), проведені на високому науково-методичному рівні.

         Керівник творчої групи Ірина Тугай наголосила, що упродовж навчального року вчителі працювали над проектом, основними етапами якого були: розробка моделей завдань, схем, рекомендацій, проектів, порад щодо застосування на практиці досягнень науки; поширення створеного досвіду, демонстрування його вчителям;  консультування в підготовці та проведенні семінарів-практикумів, майстер-класів, педагогічних моделювань; розробка сценаріїв, упорядкування і друк трьох збірників із творчими доробками вчителів. Саме це, на думку Ірини Михайлівни, стало результатом діяльності креативних, ініціативних учителів української мови та літератури міста.

         Керівник школи молодого вчителя Галина Кісіль зазначила, що для молодих педагогів ефективними виявилися відвідані майстер-класи у вчителів ЗШ № 2 (Н.Дроцюк, Л.Сворак) та ЗШ № 13 (В.Равлюк, Л.Бідочко). Проведені форми роботи сприяли поглибленню знань про форми й методи проведення сучасного уроку, формуванню вміння педагогів аналізувати уроки української мови та літератури, удосконаленню професійної майстерності. Молоді педагоги були ознайомлені з елементами педагогічної техніки, опанування якої дасть можливість здійснювати відбір необхідних і доцільних прийомів роботи.  

         На засіданні вчителі зробили висновок щодо діяльності вчителя, який повинен формувати людину, здатну приймати відповідальні рішення, критично мислити, творчо вирішувати проблеми, самореалізуватися, тобто формувати життєві компетентності, які розвивають в учнів практичні вміння й навички, завдяки яким особистість досягає життєвого успіху. Педагог повинен систематично підвищувати свій фаховий рівень, застосовувати інноваційні технології, прагнути до постійної самоосвіти, до нових вершин у різних видах діяльності.


засідання вчителів української мови2