Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Дошкільна освіта

За статистичними даними у місті функціонує 28 дошкільних навчальних закладів і 6навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад» у яких виховується і навчається 9 178 дітей.  Кількість груп  302 (40 ясельних).

З метою реалізації права кожної дитини на доступність дошкільної освіти та вибору форм її здобуття у місті функціонує мережа приватних дошкільних груп: 6 приватних підприємців (фізичних осіб), котрі отримали ліцензію на право надання платних послуг у сфері дошкільної освіти,створили 42 приватні групи, котрі відвідують 360 дітей дошкільного віку.

Понад 700 дітей, хворих і тих, що потребують корекції фізичного, розумового розвитку, відвідують дошкільні заклади санаторного та спеціального призначення. Для них та їх родин дошкільний заклад це місце де вони отримують кваліфіковану психолого-педагогічну та медико-соціальнудопомогу. Мережа груп санаторного та спеціального призначення становить 31 група у8-мизакладах міста.

Охоплено різними формами дошкільної освіти  9 707 дітей, що становить більше 80% дітей віком від 3 до 6-ти років. Охоплення дітей старшого дошкільного віку підготовкою до навчання у школі становить 98%.

Прийом дітей до дошкільних закладів здійснюється відповідно до Положення про порядок загальної міської електронної реєстрації дітей на поступлення у дошкільні навчальні заклади м. Івано-Франківська, затвердженого рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 31.01.2012р. № 579-20. Завідувачі дошкільних закладів здійснюють прийом документів для зарахування дитини у дошкільні навчальні заклади за списками електронного реєстру.

Контроль за дотриманням вимог даного Положенням здійснює Тимчасова комісія з контролю за веденням електронного реєстру, створена рішенням 34 сесії Івано-Франківської міської ради від 07.03.2013р. № 983-34.

Працює комісія з розгляду питань, які потребують додаткового вивчення та не врегульовані Положенням про порядок загальної міської реєстрації дітей на поступлення до ДНЗ м. Івано-Франківська. Завдяки роботі комісії (засідання відбуваються щомісячно) звернення громадян щодо влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади розглядаються колегіально, рішення, що приймаються, протоколюються. Відповідно до рішення комісії до дитячих садочків міста направляються діти, батьки яких батьки яких є учасниками АТО, переселені зі східних областей України та в родинах яких склались кризові ситуації.  

Проводиться системна цілеспрямована робота щодо збереження, розвитку та вдосконалення мережі ДНЗ, покращення якості харчування дітей, вдосконалення навчально-виховної роботи з дітьми, бюджетного фінансового забезпечення ДНЗ.

В усіх дошкільних навчальних закладах створено умови для розвитку дітей: групи оснащені сучасними дитячими меблями, ігровим обладнанням, дитячими посібниками.

 

Плани та здобутки

 

Реалізовується проект плану розширення мережі ДНЗ на 2016-2017н.р. З вересня почав функціонувати дошкільний навчальний заклад №35 «Вишиванка» в мікрорайоні Пасічна.

Завершується будівництво дошкільного навчального закладу у с.Хриплин  та Вовчинець Івано-Франківської міської ради. Активно ведеться будівництво дошкільного навчального закладу у селі Угорники.

Вирішено питання про повернення приміщення колишнього  дошкільного навчального закладу Львівської залізниці (вул. Г.Хоткевича, 11), готується проектно-кошторисна документація на реконструкцію приміщення даного ДНЗ.

Відповідно до поставлених перед дошкільною освітою міста завдань у 2016-2017 н.р.  здійснюється  методичний супровід освітньої діяльності  дошкільних навчальних закладів .

Надаються  додаткові освітні послуги у дошкільних навчальних закладах: з навчання  дітей дошкільного віку англійської мови  платні послуги надаються у 23 дошкільних закладах, з хореографії - у 11 дошкільних закладах.

Працюють методичні об’єднання, школи педагогічної майстерності, опорні дошкільні заклади та інші загальноміські форми методичної роботи  для різних категорій працівників, в тому числі і для педагогів, які надають платні освітні послуги.

Активно працюють опорні дошкільні заклади з питань упровадження освітніх  інноваційних технологій – ДНЗ № 10, № 18, № 28 (завідувачі Н.Завойська, Т.Кузьменко, А.Василишин).

Педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів міста беруть участь у різноманітних педагогічних конкурсах та фестивалях.

Колективи дошкільних навчальних закладів міста взяли активну участь у міському конкурсі проектів та програм розвитку самоврядування та громадянського суспільства.

Переможцями конкуру стали ДНЗ № 1,2,6,10,22,23,27,33,36, які за результатами  відбору кращих проектів  покращили матеріально-технічну базу закладів (заміна вікон, дахового покриття, ремонт  системи опалення, харчоблоку тощо).

 У дошкільному навчальному закладі № 2 «Малятко» за результатами перемоги  у проекті «Музей під відкритим небом «Зелена планета» облаштовано альтанку для проведення занять та спостережень з вихованцями у природному довкіллі.

   Педагоги ДНЗ № 1,4,15 взяли участь у Всеукраїнського фестивалі-огляді кращого досвіду роботи з навчання англійської мови у дошкільних навчальних закладах "Hello English". Переможцем обласного туру фестивалю-огляду стала керівник гуртка з навчання дітей англійської мови ДНЗ № 1 «Калинонька» Ціник Мар’яна Миколаївна.