Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Умови  проведення обласного етапу Всеукраїнської акції школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків»


Загальні положення


Обласний етап Всеукраїнської акції школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків» (надалі Акція) проводиться щороку з вересня 2003 року з метою виховання господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки; формування творчої працелюбної особистості, економічної і екологічної культури учнів; привернення уваги органів влади, громадськості до проблем сільської школи.
Завдання Акції:
-    розвиток екологічної свідомості особистості;
-    оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, садивного матеріалу;
-    створення нових лісів, лісових смуг, лісопарків, скверів та інших об’єктів зеленого будівництва;
-    ознайомлення із сучасними формами господарської діяльності;
-    залучення до дослідницької діяльності з лісівництва;
-    створення умов для допрофесійної підготовки учнів в галузі лісівництва;
-    закладання лісорозсадників, шкілок в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах, присадибних ділянках.
Координаторами обласного етапу Акції є обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та обласне управління лісового та мисливського господарства.

Розділи Акції 

1.    «Насіння – сіянець - шкілка» - передбачає збір і висівання насіння лісових дерев і чагарників, закладання лісорозсадників та шкілок.
2.    «Зелене живцювання» - включає в себе різні способи вегетативного розмноження лісових культур сучасними районованими породами;
3.    «Висаджуємо ліс» -  основний розділ акції, в якому проводяться агротехнічні заходи з підготовки грунту та висаджування сіянців і саджанців.
4.    «Ліси для нащадків" – підсумковий розділ, який включає облік посадженого і аналіз навчально-виховної діяльності учнівської молоді, зайнятої в даній акції.

Учасники Акції

До участі в Акції запрошуються учнівські колективи, члени учнівських лісництв, вихованці позашкільних навчально-виховних закладів, родинні колективи.

Порядок проведення Акції
Всеукраїнська акція «Ліси для нащадків» проходить у три етапи: 
•    Районний (міський) – січень-вересень 
•    Обласний – вересень – жовтень 
•    Всеукраїнський – жовтень 
Районні (міські) оргкомітети до 20 вересня 2014 року подають на адресу обласного оргкомітету (76018, м. Івано-Франківськ, п/с 65, ОЕНЦУМ) такі матеріали:
-    Наказ відділу (управління) освіти райдержадміністрацій (виконавчих комітетів міських рад) про підсумки районного етапу Акції;
-    протокол підведення підсумків районного етапу Акції;
-    звіти про проведену роботу;
-    матеріали дослідницької роботи;
-    поширення кращого досвіду в засобах масової інформації.

Підведення підсумків та нагородження переможців Акції
Переможці та призери обласного етапу Акції нагороджуються грамотами департаменту освіти і науки облдержадміністрації, обласного управління лісового та мисливського господарства та обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Матеріали переможців та призерів Акції скеровуються для участі у Всеукраїнському етапі Акції.
Переможці та призери фінального етапу Акції нагороджуються  грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.