Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Умови проведення трудової акції "ЮННАТІВСЬКИЙ ЗЕЛЕНБУД" (створення зелених насаджень в населених пунктах та навколо них, закладання шкілок, лісорозсадників в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах на присадибних ділянка


Трудова акція "Юннатівський зеленбуд" проводиться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, обласними, районними центрами юних натуралістів України.

Акція проходить піл девізом “Садово-паркове мистецтво продовжують юні”.

Мета та завдання акції

Головною метою акції є виховання господаря, формування творчої працелюбної особистості, економічної і екологічної культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем екології навколишнього середовища.

Завдання акції:

 Залучення учнів до оздоровлення довкілля, збереження існуючих зелених насаджень, благоустрою парків, скверів, бульварів;

 створення нових парків, лісів, лісопарків, лісових смуг, скверів та інших об'єктів зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури та садово-паркового мистецтва;

 оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, господарського матеріалу;

 ознайомлення з сучасними формами господарської діяльності;

 залучення до дослідницької діяльності з лісівництва;

 об'єднання зусиль лісогосподарських об'єднань, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної підготовки учнів в
галузі лісівництва;

 закладання шкілок, лісорозсадників в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах на присадибних ділянках.

Розділи акції

Трудова акція "Юннатівський зеленбуд" включає в себе два розділи:

І. "Зелене коло рідного краю" - передбачає створення нових лісів, лісових смуг, лісопарків навколо населених пунктів.

ІІ. "Містам і селам зелені мережива" - створення та утримання насаджень, озеленення вулицьта присадибних ділянок, вирощування посадкового матеріалу декоративних дерев, кущів, квітів.

В залежності від місцевих умов учасники акції можуть пропонувати свої розділи.

Учасники акції

До участі в акції запрошуються студенти, учнівські колективи, учнівські лісництва загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, гуртки юних лісівників, ланки юних лісівників, громадські молодіжні об’єднання екологічного спрямування, клуби, родинні колективи.

Критерії визначення переможців

Учасники конкурсу за наслідками роботи оформлюють звіти, фото звіти про проведену роботу, відеокасети (за можливістю) із записом роботи зі створення нових парків, лісопарків, скверів тощо, альбоми про досвід та утримання зелених насаджень, вирощування плодово-декоративних дерев, кущів, квітів.

Відзначення переможців

За підсумками журі кращі учасники відзначаються грамотами, нагороджуються ціннимиподарунками та безкоштовними путівками до Всеукраїнського табору "Юннат" Національного еколого-натуралістичного центру.