Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Трудова акція "ПЛЕКАЄМО САД" (закладання плодових садів, шкілок, розсадників у школах, позашкільних закладах, фермерських господарствах, на присадибних ділянках, вегетативне розмноження плодових культур)


Трудова акція школярів та учнівської молоді "Плекаємо сад" проводиться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, обласними та районними центрами юних натуралістів України.

Мета та завдання акції
Головною метою акції є виховання сучасного господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної І трудової культури учнів, привернення уваги органнів влади, громадськості до проблем сільської школи.

Завдання акції:

 • оволодіння сучасними технологіями вирощування плодово-ягідних культур, методами одержання врожаїв, вирощування високоякісного посадкового матеріалу;
 • ознайомлення   з   основами  ринкової  економіки,   сучасними   формами господарської діяльності;
 • залучення до дослідницької роботи з садівництв;
 • об'єднання зусиль агропромислових об'єднань різних форм   власності наукових і освітніх закладів з метою, створення умов для допрофесійної та довузівської підготовки учнів у галузі садівництва;
 • закладання плодових садів, шкілок, розсадників у школах, позашкільних закладах, фермерських господарствах, на присадибних і дачних ділянках.
Розділи акції
 • "Зернятко-кісточка" - передбачає збір та висівання насіння плодових культур, влаштування плодово-ягідних шкілок;
 • "Закладаємо сад" - основний розділ акції, в якому проводяться агротехнічні заходи з підготовки грунту до посадки та висадки підщеп;
 • "Щепимо кращий сорт" - включає в себе різноманітні способи вегетативного     розмноження плодових культур сучасними районованими та      перспективними сортами;
 • "Рідкісна ягода" - цей розділ передбачає вирощування нових для даної місцевості плодово-ягідних культур;
 • "Виноградне гроно" - проводиться закладання виноградників, вирощування   виноградних шкілок;
 • ''Збираємо врожай" - підсумковий розділ, який включає себе збір, облік, зберігання врожаю садовини.

В залежності від місцевих умов учасники акції можуть пропонувати інші розділи.

Учасники акції
До участі в акції запрошуються загальноосвітні, позашкільні та професійні навчальні заклади, школи інтернати, окремі гуртки, клуби, які займаються дослідницькою діяльністю, родинні колективи.
Матеріали подаються до 1 листопада щорічно за адресою: 76018, м. Івано-Франківськ, а/с 65, обласний державний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Довідки за тел. 4-72-26.

Відзначення переможців
За    підсумками    журі    кращі    учасники    відзначаються грамотами, нагороджуються   цінними   подарунками   та безкоштовними путівками до  Всеукраїнського   табору  "Юннат"   Національного еколого-натуралістичного центру.