Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про підсумки роботи літніх мовних таборів та мовних шкіл на базі загальноосвітніх навчальних закладів

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ  МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

 

від  03.07.2017р.                                                                                     №473

 

Про підсумки роботи літніх

мовних таборів та  мовних шкіл

на базі загальноосвітніх

навчальних закладів

 

На виконання наказу Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради від 23.05.2017р. №410 «Про  затвердження мережі пришкільних мовних таборів денного перебування  і  мовних шкіл на базі загальноосвітніх навчальних закладів» та  з метою зацікавлення учнів іноземними мовами, забезпечення якісного навчання і практичного застосування іноземних мов, удосконалення розмовної мови, поєднання навчання з відпочинком, створення належних умов  для освітньої, культурно-оздоровчої та спортивної роботи з дітьми під час літніх канікул 2017 року організовано роботу літніх мовних таборів та шкіл на базі СШ № 1,5, 11, гімназії №2,  НВК «Школа-гімназія №З», ЗШ №2, 3, 7, 15, 17, 21, 22,  24, 25, ЗШЛ №23, приватної школи «Перша ластівка»,  Хриплинської ЗШ, Вовчинецької ЗШ, Крихівецької ЗШ, Микитинецької ЗШ, Угорницької ЗШ, в яких мали змогу відпочити та вдосконалити свою іноземну мову  1560 учнів м.Івано-Франківська (інформація додається).

На підставі сказаного вище,

НАКАЗУЮ:

 

1.  Роботу навчальних закладів, на базі яких організовано літні мовні табори та школи, вважати задовільною.

2.  За творчий підхід до змістовного відпочинку та організації дозвілля дітей, сумлінню працю, належну організацію роботи нагородити грамотами Департаменту освіти та  науки Івано-Франківської міської ради  керівників мовних таборів та шкіл:

-       Бойчук Ірину Євстахіївну («Гаудеамус», СШ №1);

-       Шевчук Галину Петрівну («OASIS», НВК «Школа-гімназія №3»);

-       Когут Галину Іванівну («Цікава англійська», СШ №11);

-       Філіпчук Галину Семенівну («WerdezumDeutschprofi», СШ №5);

-       Любов Миколаївну Табачин («Джерело лінгво-талантів», ЗШ №24).

3.  Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор Департаменту освіти та науки                              Ігор Смаль

 

Д.Худевич

52-25-87

 

 

Додаток

до наказу Департаменту

освіти та науки

від

 

 

Інформація про роботу літніх мовних таборів та шкіл влітку 2017

 

В основному мовні табори та мовні  школи вибирали для себе одну іноземну мову, але окремі заклади  поєднали вивчення кількох іноземних мов: СШ №5, ЗШ №15, 25 (англійська, німецька),   НВК «Школа-гімназія №3», ЗШ №24  (англійська, німецька, польська), ЗШ №3 (українська, англійська, польська, російська), гімназія №2 (англійська, французька, німецька), ЗШЛ №23, (англійська, польська).

До роботи літніх мовних шкіл і таборів залучено не тільки педагогів навчальних закладів, а й носіїв мови. У мовному таборі «Гаудеамус» СШ №1 працювали 15 іноземних партнерів із організації «Українська місія»,  у мовному таборі  Микитинецької школи – два волонтери Всеукраїнської молодіжної організації «АЙСЕК в Україні», у СШ №5– волонтер із Німеччини Макс Альбінгер.  НВК «Школа-гімназія №3»,  СШ №1, ЗШ №24 залучали студентів, які навчаються на факультеті іноземних мов.

Під час перебування у мовних таборах учні мали можливість удосконалити свою мовну компетентність з англійської, німецької та польської мов. Тематичні напрямки роботи таборів були різними: здоровий спосіб життя, театральні студії, свята та традиції країн, мова яких вивчається, охорона довкілля.  Заняття у мовних таборах відрізнялись від уроків та проходили у формі різноманітних цікавих вправ, інтерактивних ігор, вікторин, інтерв’ю, інсценізації казок, проектів та їх презентацій. Учні поєднували навчання із захоплюючим відпочинком, отримуючи мотивацію для подальшого удосконалення володіння іноземною мовою.

Досить цікаво, змістовно і нетрадиційно пройшли заняття у мовній школі «Werde zum Deutschprofi»  СШ №5, робота якої  спланована за тематичними днями, а саме: „Mit Musik Deutsch lernen“,  „Wortschatz-Tag“, „Sprichwörter und Redewendungen von A bis Z“, „Projektarbeit“, завдяки чому вдалося створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення німецької мови.

Учні 10-х класів СШ № 5 перебували у мовному таборі у с. Соль на Закарпатті, організованому Центральним відомством шкільної освіти за кордоном при Міністерстві закордонних справ ФРН. У таборі були створені умови як для ефективного навчання, поглиблення знань, здобуття умінь і навиків, необхідних для складання іспиту на отримання DSD-диплому, так і для повноцінного відпочинку.

            Удосконалювати мовні навички школярам мовної школи «OASIS» НВК «Школа-гімназія №3» допомагали педагоги та 10 студентів-волонтерів. У міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося засідання  круглого столу  «Мої права» із  перекладом волонтера міжнародної організації АІЕSEC. Учні відвідали виставку сакрального мистецтва (з коментарями       іноземними мовами) у художньому музеї міста, завершили роботу над проектом «Україна-моя Батьківщина». Всі заходи проведені у мовній школі «OASIS» оформлено у відеозвіт.

З метою формування комунікативних вмінь у мовній школі ЗШ №24 організовувалися тренінги, конкурси, проектні роботи польською, німецькою та англійською мовами.

Школярі гімназії №2 та учні початкових класів СШ №11 мали змогу оздоровитись та додатково вивчити англійську мову у  виїзних таборах на базі карпатських відпочинкових комплексів.

Не менш цікаво пройшли заняття в мовних школах інших навчальних закладів, де організовано заняття у різних формах діяльності: ігрових, проектних, екскурсійних. Педагоги творчо підійшли до організації роботи зі школярами, створили для них цікаве й змістовне середовище. Кожний день перебування дітей у таборі наповнений корисними та багатогранними заняттями, які побудовані таким чином, щоб кожен учасник табору зміг проявити творчі здібності, удосконалити навички невимушеного спілкування, долати психологічний бар’єр у спілкуванні іноземною мовою.

Серед навчально-методичних матеріалів, які застосовувались найчастіше вчителями іноземних мов, були методичні матеріали з сайту Міністерства освіти і науки, матеріали, надані видавництвами Oxford University Press, Macmillan, ExpressPublishingPearsonLongman, відео та аудіо-матеріали з інтернет-ресурсів, а також начальних посібників. Не менш корисними були власні доробки вчителів шкіл.