Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Результати моніторингового дослідження щодо якості харчування учнів у пришкільних відпочинкових таборах з денним перебуванням у 2017р.

Закінчився період роботи зміни відпочинкових пришкільних таборів з денним перебуванням дітей при школах м.Івано-Франківська. В поточному році працювало 14 таборів у 12 навчальних закладах.

В період підготовки та впродовж оздоровчого періоду фахівцями Івано-Франківського міськрайонного відділу ДУ «ІФ обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснювались моніторингові дослідження щодо якості харчування дітей. Відібрано 49 страв на визначення калорійності, 58 проб овочів на залишковий вміст нітратів, 4 страви на якість термічної обробки, зроблено 260 змивів з обладнання, посуду, рук та одягу працівників на наявність санітарно-показової мікрофлори, досліджено 36 готових страв на наявність бактеріального забруднення. У відібраних 360 змивах було 6 позитивних знахідок  (ЗШ №18, ЗСШ №3) Підприємцям, котрі організовують харчування дітей відповідних закладів, дано рекомендації, та після проведення ними генерального прибирання, якісного миття столового посуду та столових приборів, розроблювального інвентарю проведено повторний лабораторний контроль: позитивних знахідок у змивах не було.

 В цьому сезоні залишковий вміст нітратів у ранніх овочах визначався в концентраціях, менших від гранично-допустимих, на відміну від 2016 року, коли у 2-х закладах у капусті ранній виявлялося перевищення залишкового вмісту нітратів проти нормативних значень. Це свідчить про більш ретельний вибір харчових продуктів та овочів підприємцями. В меню  були вітамінізовані напої (соки),   фрукти, овочеві салати.

 Фактична повнота вкладання продуктів харчування у готові страви відповідала розрахунковій у всіх таборах, що говорить про відповідність меню-розкладок технологічним картам.

Відібрано та досліджено 24 проби питної води та 12 проб з відкритої водойми у відпочинковій зоні. Відібрані проби води за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками відповідали вимогам санітарних норм і правил.

За період роботи відпочинкових таборів спалахів інфекційних хвороб та випадків харчових отруєнь  не було.