Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися методичні студії вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів

Відбулися методичні студії вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів

23 січня 2017 року відбулися методичні студії вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів на тему «Нетрадиційні підходи у корекційній роботі з дітьми-логопатами». Присутніми були вчителі-логопеди навчальних закладів міста та спеціаліст Центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи при ОДКЛ.

Дана тема вибрана з урахуванням потреб на сучасному етапі. За останні роки збільшилась кількість дітей з вадами мовлення, в яких крім порушень сторін мовлення спостерігається ще й порушення інших психофізичних процесів. Даний факт вимагає від логопедів більшої уваги під час обстеження мовлення дітей, дотримання системного підходу під час організації корекційних занять, урізноманітнення роботи з батьками щодо всестороннього розвитку малят.

Під час засідання розглядалися питання доцільності та змісту традиційних і нетрадиційних підходів у роботі вчителя-логопеда (Тетяна Кудярська), використанняігрових технологій розвитку мовлення з дітьми дошкільного віку (Наталія Богославець).

Цікавим був практикум, під час якого фахівці після ознайомлення зі змістом нетрадиційних технологій, таких як стоун-терапія, аурикулотерапія, гіпнопедія, бодинаміка, вправлялися у проведенні самомасажу вушних раковин з метою активізації мозкової діяльності (Катерина Оленич); масажу долонь, рук, спини каменями з метою досягнення релаксації (для дітей із заїканням) та зняття гіпертонусу (для дітей із дизартрією) (Наталія Гураль); у підборі тексту, доцільного для використання вихователями і батьками під час засинання дітей з важкими вадами мовлення (ТВМ) з метою збагачення словника через пасивне запам’ятовування (Ірина Мосійчук, Марія Салєвич). Цікавим завершенням практичної частини засідання було представлення досвіду використання вправ на міжпівкульну взаємодію в русі з дітьми з складними порушеннями психофізичного розвитку (Надія Тропіна).

Оксана Заячківська, вчитель-логопед Центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи при ОДКЛ, поділилась з присутніми власним досвідом співпраці з інструктором ЛФК та лікарем кабінету фізіотерапії при проведенні корекційної роботи з дітьми з ТВМ.

У кінці роботи студій завідувач логопедичного пункту ознайомила присутніх з планом роботи методичного об’єднання вчителів-логопедів на 2017-2018н.р..

 

За результатами обговорення питань було вирішено внести такі пропозиції:

1.     Використовувати у своїй роботі засоби та прийоми з різних нетрадиційних методик розвитку дітей, враховуючи їх доцільність відповідно до віку та діагнозів вихованців.

2.     Провести вчителям-логопедам по навчальних закладах консультації з батьками та педагогами з метою навчання їх нетрадиційним прийомам роботи з дітьми з мовленнєвими вадами.

3.     Підготувати буклет «Бодинаміка – це корисно і цікаво» із серії «Бібліотечка логопеда» з метою донесення інформації логопедами як до батьків, так і до педагогів (впродовж семестру).

4.     Продовжувати співпрацю з ДНЗ № 30 «Ластівка», НРЦ та центром ранньої реабілітації дітей в ОДКЛ.

IMG_20170823_104117

IMG_20170823_104134

IMG_20170823_105149

IMG_20170823_113621

IMG_20170823_121144