Відбулися педагогічні серпневі студії педагогів-організаторів
Наука – це океан, відкритий як для човна, так і для фрегата. Один перевозить по ньому зливки золота, інший вудить оселедців.
Булвер-Літтон
Під час серпневих методичних студій педагогів-організаторів, що відбулися 23 серпня 2017р. в ЗШ №21, обговорено ряд проблемних питань, що стосуються виховних систем, позаурочної виховної роботи, педагогіки партнерства тощо у навчальних закладах.
Переглянувши
відеоролик про чистоту, багатство і милозвучність української мови і добре
зарядившись енергією, учасники методичних студій поринули в світ науки і знань.
Про впровадження в практику оригінальних, новаторських способів, прийомів, педагогічних дій і засобів, що охоплюють виховний процес від мети до очікуваних результатів розповіла учасникам методичних студій Маріанна Продан, заступник директора Департаменту освіти та науки.
Ігор Валько, головний спеціаліст ДОН, наголосив на важливості роботи педагога-організатора в системі виховної роботи школи. Адже сучасний педагог-організатор основну увагу в своїй діяльності має приділяти особистості учня, допомагати і підтримувати учня у його саморозвитку, самовихованні, поєднувати уміння учителя-предметника, соціального педагога, практичного психолога, наставника, старшого товариша, здатного увійти в референтне середовище школяра.
На важливості соціальних проектів, акцій, ініціатив як підґрунтя прояву патріотизму в новій українській школі наголосив Дмитро Скиданчук, методист ІМЦ.
Організація роботи з національно-патріотичного виховання молоді передбачає комбінування різних форм роботи та засобів наочності. При цьому найбільшу увагу слід звертати на планування, проведення та реалізацію наступних заходів:
- підтримка та сприяння волонтерським проектам, іншої громадської діяльності та самоорганізації українських громадян, спрямованої на заохочення молоді до благодійних соціальних, інтелектуальних та творчих ініціатив і проектів на благо України;
- створення умов для популяризації кращих здобутків національної культурної і духовної спадщини, героїчного минулого і сучасного українського народу, підтримки професійної й самодіяльної творчості;
- активне залучення до патріотичного виховання дітей та молоді учасників бойових дій на Сході України, членів сімей Героїв Небесної Сотні, бійців АТО та їхніх сімей, діячів сучасної культури, мистецтва, науки, спорту, які виявляють активну громадянську і патріотичну позицію;
- сприяння спортивній і фізичній підготовці, спрямованій на утвердження здорового способу життя молодих громадян з урахуванням принципів національно-патріотичного виховання;
- налагодження співпраці з військовими формуваннями України як мотивація готовності до вибору військових професій;
- сприяння роботі клубів за місцем проживання, центрів патріотичного виховання та інших громадських організацій, які здійснюють патріотичне виховання молоді;
- активізація виховної роботи з дітьми та молоддю засобами всеукраїнської дитячої військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), «Чорний ліс»;
- долучення батьківської громадськості до популяризації кращого досвіду патріотичного виховання;
- організація у теле-, радіопрограмах, Інтернет-ресурсах та в друкованій пресі виступів успішних учнів, педагогів тощо;
- запобігання поширення і пропаганди в Інтернет-ресурсах культу насильства, жорстокості і бездуховності, поширення порнографії та інших матеріалів, що суперечать загальнолюдським та національним духовним цінностям, заперечують суверенність Української держави та ін.
Процес патріотичного виховання дітей і молоді повинен мати випереджувальний характер, відповідати віковим і сенситивним періодам розвитку дитини та особистісним характеристикам.
Сподіваємось, що всі запропоновані заходи допоможуть молоді усвідомити свої корені, знайти моральні орієнтири у житті, закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.