Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися педагогічні серпневі студії вчителів предмета «Захист Вітчизни»

Відбулися педагогічні серпневі студії вчителів предмета «Захист Вітчизни»

Чітко визначись, що повинно бути зроблено, і ти знайдеш, як краще здійснити задум. А.Лінкольн

Під час серпневих методичних студій вчителів предмета «Захист Вітчизни», що відбулися 23 серпня 2017р. в ЗШ №21, обговорено ряд проблемних питань, що стосуються виховних систем й технологій навчання, науково-методичної роботи з військово-патріотичного виховання та предмета «Захист Вітчизни» у  навчальних закладах.

Дмитро Скиданчук, методист ІМЦ Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, звернув увагу на те, що зростає увага до виховання молодого покоління засобами музеїв, туристсько-краєзнавчої роботи, театральної педагогіки, дитячого та юнацького спорту тощо. Усе це створює сприятливі умови для розвитку національно-патріотичного виховання як пріоритетної сфери соціального життя країни, підвищення його статусу та розвитку потенціалу, досягнення якісно нових результатів у духовно-моральному, патріотичному, трудовому, художньо-естетичному, екологічному вихованні підростаючого покоління.

Стан програмно-методичного забезпечення навчального процесу та організаційно-методичного супроводу вивчення предмета «Захист Вітчизни» у 2017-2018 навчальному році

охарактеризував освітянам Іван Лазор, методист лабораторії національного виховання ОІППО.

Ігор Валько, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, наголосив про можливість мотивації творчих учителів предмета «Захист Вітчизни» до особистісного та професійного саморозвитку засобами участі у різноманітних конкурсах, науково-пізнавальних програмах тощо. Ставлення учителя до роботи, до оточуючих, високий рівень професіоналізму, ерудиція, самодисципліна, прагнення до творчості сприяють розвитку подібних якостей і в учнівському середовищі.

Важливим і цікавим етапом методичних студій був майстер-клас «Особливості викладання розділів «Основи медичних знань і допомоги», «Домедична допомога в бойових умовах» працівників ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області», під час якого вчителі предмета «Захист Вітчизни» мали змогу не тільки побачити, послухати, але й перевірити свої навички на манекенах.

Підсумовуючи проведення методичних студій, було визначено, що ефективність виховного процесу неможлива без застосування таких основних компонентів діяльності в роботі учителя:

1.    Діяльність пов’язана з відбором, умінням будувати навчально-виховний матеріал та проектувати розвиток індивідуальності учнів.

2.    Організація своєї поведінки (педагогічні дії в реальних умовах діяльності) на уроках і поза ними.

3.    Спільна діяльність учителя й учня, побудова міжособистісної взаємодії (сприйняття і розуміння людьми один одного) і стосунків у процесі педагогічної діяльності, процес педагогічного спілкування.

4.    Уміння аналізувати й адекватно оцінювати свою педагогічну діяльність, прагнення до особистісного росту, самореалізації та саморегуляції.

Саме ці принципи повинні намагатися реалізовувати у своїй професійній діяльності вчителі, здійснюючи не лише освітній процес, але й виховний.