Відбулися педагогічні серпневі студії вчителів фізичної культури
Щоб зробити у світі що-небудь гідне, не можна стояти на березі, тремтячи і думаючи про холодну воду і небезпеки, що підстерігають плавців. Треба стрибати у воду і випливати, як вийде.
Сідней Сміт
23 серпня на базі ЗШ №21 відбулися методичні студії вчителів фізичної культури.
Модернізація освіти спонукає до пошуку нових освітніх і виховних технологій, до впровадження нетрадиційних форм і методів навчання та виховання. Такі технології стимулюють учнів на краще розуміння навчального матеріалу з предмета «Фізична культура», а також їх бажання поліпшити свої спортивні досягнення.
Про державну політику в галузі фізичної культури та спорту у сучасній Україні розповів слухачам курсів Андрій Шпільчак, методист лабораторії дисциплін естетичного циклу та фізичного виховання ОІППО.
На ефективності фізичного виховання та масового спорту у формуванні здорового способу життя усіх учасників навчально-виховного процесу наголосила Тамара Жилюк, спеціаліст Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, зауваживши при цьому, що здоровий спосіб життя є визначальним чинником забезпечення тривалості активного життя, соціального, біологічного та психічного благополуччя і передбачає оптимальну рухову активність, раціональне харчування, здоровий сон, додержання гігієнічних правил, відмову від тютюнокуріння, вживання наркотиків та зловживання алкоголем. Фізичне виховання і масовий спорт є важливою складовою процесу повноцінного розвитку дитини та її виховання, дієвим засобом профілактики захворювань, підготовки до високопродуктивної праці, захисту Батьківщини, забезпечення довголіття та ін.
Дмитро Скиданчук, методист ІМЦ, розповів освітянам про способи залучення молоді до занять фізичною культурою і спортом через впровадження дієвої системи просвіти школярів, яка б сприяла формуванню традицій і культури здорового способу життя, престижу здоров'я.
Якісне пізнавальне та естетичне задоволення отримали освітяни від перегляду відеопрезентації «Розширення функціональних можливостей організму дитини через цілеспрямований розвиток основних фізичних якостей і природних здібностей», яку підготував Яків Павленко, учитель фізичної культури ЗШ №17.
Підсумовуючи проведення методичних студій, було визначено наступні загальні вимоги до сучасного уроку:
- озброювати учнів свідомими, глибокими, міцними переконаннями про важливість здорового способу життя;
- формувати міцні навички та вміння, що сприяють підготовці їх до життя;
- стимулювати в учнів позитивні мотиви навчальної діяльності, пізнавальний інтерес, бажання займатися спортом, потребу в розширенні й отриманні знань про спортивні досягнення українців, позитивне ставлення до спорту в цілому.