Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися педагогічні студії вчителів фізики

Відбулися педагогічні студії вчителів фізики

В інформаційному світі виграє той, хто вміє та хоче отримувати

нову інформацію і вчитися використовувати її собі на користь

                                                                         Е.Тофлер

Сучасний учитель повинен володіти не лише ґрунтовними знаннями, мати сформовані вміння й навички, а застосовувати їх у професійній діяльності, швидко реагувати на зміни в науці та інноваційних технологіях. Саме це стало предметом обговорення серпневих педагогічних студій учителів фізики, які відбулися 23 серпня 2017 року на базі ЗШ №21.

Методист інформаційно-методичного центру Ольга Солом’яна наголосила, що важливими є концептуальні зміни у змісті освіти, а відповідно в напрямах, завданнях, що орієнтують насамперед на розвиток та соціалізацію особистості учнів, формування екологічного стилю мислення і поведінки, творчої ініціативи, дослідницьких навичок і навичок життєзабезпечення, здатності до саморозвитку та самонавчання, активності, мобільності, підвищення конкурентоспроможності фахівців. Процес навчання фізики в основній школі спрямовується на становлення наукового світогляду школярів, відповідного стилю мислення, формування предметної, науково-природничої та ключових компетентностей. О.Солом’яна проаналізувала методичні рекомендації щодо викладання фізики у 2017-2018 навчальному році та висвітила наскрізні змістові лінії, через які розкривається соціальна та практична значущість курсу фізики. Також методист запропонувала використовувати засоби інтернет-ресурсів у підготовці до уроків як учителів так і учнів, зокрема можливості україномовного розділу інтернет-енциклопедії Вікіпедії як крок до якісної освіти.

Голова міського  методичного об’єднання, вчитель фізики ЗШ №25 Людмила Оленюк проаналізувала роботу педагогів за попередній навчальний рік, відзначивши як здобутки так і труднощі у ній, висвітлила план заходів на наступний навчальний рік. У ході бесіди було відзначено позитивні сторони проведення загальноміських семінарів на базі промислових підприємств Івано-Франківської області. Учителі поділилися враженнями конкурсу відео робіт «Цікава фізика» та відзначили необхідність проведення таких заходів з метою популяризації вивчення фізики у загальноосвітніх навчальних закладах. Л.Оленюк розповіла про умови та особливості проведення міського етапу Турніру юних фізиків та конкурсу «Учитель року 2018» у номінації «Фізика».

Про особливості викладання фізики у 9 класі відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти презентувала учитель ПМЛ Леся Калінін. Вона також проаналізувала електронні версії підручників з фізики для 9 класу, вказавши на їх переваги та недоліки.

Учитель ЗШ №10 С.Ковальський проаналізував кількість учасників, результати зовнішнього незалежного оцінювання та особливості завдань, які були запропоновані цього року випускникам. Педагоги відзначили, що рівень завдань вимагає глибокого розуміння фізичних процесів та вміння застосовувати набуті знання при розв’язуванні задач.

Перехід до інформаційного суспільства зумовлює об’єктивну потребу у вихованні конкурентоспроможного випускника, набуття ним таких якостей, як самостійно, критично і творчо мислити; вміло працювати з інформацією (вміти збирати певні факти, аналізувати їх робити ґрунтовні висновки, вирішувати практичні задачі). Це актуалізує розв’язання проблеми формування інформаційної компетентності учнів як одного з найважливіших чинників успішності молодої людини через роботу над проектами на уроках фізики та у позаурочний час. «Проектна технологія – це прагнення знайти розумний баланс між академічними і прагматичними знаннями, уміннями та навичками» - наголосила учитель фізики УГ №1 Олександра Слободян. Технологія проектування  та планування довготривалого проекту стала основною темою обговорення.

За підсумками проведених методичних студій укладено рекомендації:

-         використовувати новітні технології, що сприяють активізації пізнавально-пошуково-творчої  діяльності навчально-виховного процесу;

-         забезпечити особистісно-орієнтований підхід у навчанні використовуючи ідеї тьюторства;

-         дотримуватися організаційної чіткості та оптимізації кожного уроку;

-         впроваджувати проектний метод навчання у компетентнісно спрямованій освіті;

-         при викладанні предмета спрямовувати роботу на екологічне та енергозберігаюче виховання учнів;

-         створювати необхідні умови для роботи з обдарованою молоддю;

-         активізувати роботу щодо участі у предметних конкурсах та олімпіадах.

DSC00447