Відбулися педагогічні студії вчителів інформатики
В умовах динамічних суспільних змін, швидкого зростання обсягів інформації педагогам важливо розширювати та поглиблювати свої знання. Саме це забезпечує удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному просторі.
Відповідно плану роботи Департаменту освіти та науки 23 серпня 2017 року відбулося засідання серпневих педагогічних студій учителів інформатики.
Теоретичною складовою засідання став виступ методиста інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Ольги Солом’яної, яка проінформувала присутніх про методичні рекомендації вивчення фізики у 2017-2018 навчальному році та про основні вимоги і особливості оформлення документації шкільного методичного об’єднання. Особливу увагу методист звернув на навчальні програми за якими здійснюватиметься навчання цього року та критерії оцінювання учнів, доцільність застосування проектної технології навчання.Голова міського методичного об’єднання, учитель інформатики СШ №5 Ірина Дорошенко проаналізувала роботу за попередній навчальний рік, відзначивши як здобутки так і труднощі у ній. Презентувала блог методичного об’єднання учителів інформатики м.Івано-Франківська, у якому відображено заходи та проведено аналіз олімпіад та турнірів з інформатики. І.Дорошенко окреслила рекомендації роботи з обдарованими учнями, наголосивши, що одним із актуальних завдань сучасної школи є пошук оптимальних шляхів зацікавлення учнів навчанням, спонукання до творчості, виховання школяра як життєво й соціально компетентної особистості, здатної застосовувати здобуті знання.
Саме реалізація нових освітніх технологій та вміле використання їх можливостей в освітній діяльності вчителя допомагає досягти результатів щодо впровадження сучасних методів та прийомів навчання. При цьому змінюється функція педагога: він стає «транслятором» інформації, організатором, консультантом, управлінцем. Учитель СШ №5 Вікторія Депутат поділилася досвідом використання сервісів Google у професійній діяльності вчителя.
Учитель ЗШ №25 Сергій Микицей проаналізував результати участі школярів у міжнародному конкурсі «Бобер» та презентував роботу творчої групи вчителів інформатики у 2016-2017н.р.: блог «Практичні та контрольні роботи з інформатики для учнів 8 класу». Педагог надав рекомендації використання даного блогу в роботі вчителя при викладанні предмета.
Про особливості викладання інформатики у 9 класі відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти звернула увагу учитель ЗШ №21 Ольга Воробей. Педагог також проаналізувала електронні версії підручників з інформатики для 9 класу, звернувши увагу на переваги та недоліки кожного.
Родзинкою засідання була зустріч учителів інформатики з членом правління ГО «Вікімедіа» Юрієм Булкою, котрий розповів історію зародження україномовного розділу інтернет-енциклопедії Вікіпедії, основні засади та принцип редагування та наповнення статтями, використання Вікіпедії у підготовці до уроків учителів та учнів як крок до якісної освіти.
За підсумками методичних студій укладено методичні рекомендації:
- підвищення якості освіти шляхом оновлення змісту, форм і методів навчання та виховання, упровадження компетентнісного підходу, покращення матеріально-технічної бази, підвищення рівня професійної компетентності педагогів;
- проводити активні форми навчання за принципом тьюторства, що базуються на постійній взаємодії учасників навчального процесу і направлені на засвоєння учнями знань та оволодіння ними вміннями і практичними навичками;
- розвивати здоров’язбережувальне освітнє середовище шляхом проведення фізкультхвилинок на уроках інформатики;
- активізувати роботу щодо участі у предметних конкурсах та олімпіадах.