Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулись педагогічні серпневі студії вчителів природознавства

Відбулись педагогічні серпневі студії вчителів природознавства

23 серпня 2017р відбулись педагогічні серпневі студії вчителів природознавства  загальноосвітніх навчальних закладів

У ході роботи   за «круглим столом»  проведено обговорення:

-         нових нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації навчально-виховного процесу та викладання предметів в загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році; 

-         оновленої навчальної програми з природознавства (5 клас),  методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо вивчення предметів у 2017/2018 навчальному році;

-         ролі практичних методів навчання природознавства у формуванні в школярів цілісного уявлення про природу;

-         професійної готовності педагогічних кадрів до реалізації нормативних документів про освіту.

Світлана Подолюк, методист лабораторії природничо-математичних дисциплін ОІППО, ознайомила педагогів  з вимогами  проведення Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів природничих навчальних дисциплін -«Геліантус-учитель.», Оксана Гончаренко, вчитель ЗШ№3, координатор Міжнародної природничої гри «Геліантус» серед учнів1-11класів, зробила .порівняльний аналіз участі школярів ЗНЗ у  Міжнародній природничій грі  «Геліантус» у 2014-2016р.р.

Леся Руда, методист ІМЦ Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської Ради,  ознайомила з основними напрямами організації навчально-виховного процесу з природознавства у 2017/2018 н. р. відповідно до вимог Державних стандартів, Концепції нової української школи, з оновленими навчальними програмами та особливостями вивчення предмета. Богдана Васильчишин, завідувач еколого-натуралістичним відділом МДЕС,   акцентувала увагу учасників секції на залученні учнівської молоді до науково - пошукової та дослідницької діяльності.

 Учасники секції прийняли рекомендації щодо забезпечення науково-методичного супроводу викладання дисциплін у 2017/2018 навчальному році.

1.     Урізноманітнювати форми оцінювання рівня навчальних досягнень учнів з природознавства, ознайомлюватись із завданнями дослідження.

2.     Використовувати у педагогічній практиці позаурочні види діяльності: екскурсії, конкурси, турніри, екскурсії.

3.     Реалізовувати у педагогічну практику нормативні документи про освіту та активізувати участь у конкурсах педагогічної майстерності.

4.     Під час складання календарно-тематичного планування  робити акцент на основні положення Нової української школи

5.     Зосередити увагу на здійсненні національно-патріотичного, екологічного виховання, формуванні ключових компетентностей, зокрема «Ініціативність та підприємливість» учнів в процесі вивчення дисциплін

6.     Опрацювати та взяти до відома методичні рекомендації МОН України щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх  навчальних закладах та Пояснювальну записку до оновлених навчальних програм з  природознавства.