Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися педагогічні серпневі студії заступників директорів з виховної роботи

Відбулися педагогічні серпневі студії заступників директорів з виховної роботи

«Інновація відрізняє лідера від наздоганяючого»

                                                                    Стів Джобс

Про передумови впровадження національно-патріотичного виховання як основної цінності і консолідуючої основи нації йшлося під час методичних студій заступників директорів з виховної роботи, що відбулися на базі ЗШ №21, 23 серпня 2017р.

Маріанна Продан, заступник директора Департаменту освіти та науки, зауважила, що сучасне розуміння патріотизму характеризується різноманітністю і неоднозначністю. Багато в чому воно пояснюється складною природою даного явища, багатим його змістом і розмаїттям форм прояву. Крім того, проблема патріотизму розглядається різними дослідниками в різних історичних, соціально-економічних і політичних умовах, залежно від особистої позиції, ставлення до своєї Вітчизни, від використання різних сфер знань та інше. Але загалом всі тлумачення цього поняття зводяться до одного, що патріотизм - це любов до своєї Вітчизни; до рідних місць («землі батьків»), до рідної мови, до культури і традицій, до продуктів праці свого народу, до прогресивного суспільного і державного устрою. Патріотизм – це відданість своїй Батьківщині, готовність захищати її незалежність.

Своїми баченням щодо виховання національної гідності дітей та учнівської молоді в контексті цінностей української культури та історії поділився із слухачами курсів Ігор Валько, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки.

На важливості створення, реалізації та застосування різного типу соціальних проектів, акцій, ініціатив, фестивалів тощо, як підґрунтя прояву патріотизму, наголосив Дмитро Скиданчук, методист ІМЦ.

Цікавими і незвичними порадами поділився із учасниками студій під час тренінгу «Особистість керівника як чинник формування команди» Олександр Овчар, практичний психолог ПМЛ. Вдало і ненав’язливо моделюючи певні проблемні ситуації, що виникають в роботі освітян, пан Олександр спонукав заступників до інтелектуальної співпраці, під час якої відбувся і обмін досвідом, і налагодження педагогіки партнерства, і сформувалася певна модель впровадження національно-патріотичного виховання у навчальних закладах міста.

Таким чином, щоб сформувати громадянина – патріота України, патріотичне виховання слід впроваджувати через систему таких виховних завдань:

- утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;

 - виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

- підвищення престижу військової служби як виду державної служби, а звідси культивування ставлення до солдата як до державного службовця;

-  сприяння набуттю учнівською молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;

- формування етнічної та національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, родини, народу; визнання духовної єдності населення усіх регіонів України, спільності його культурної спадщини та майбутнього;

- формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій та ін.

image-0-02-04-73a90501654cac70873f0874c5906c235692df1e8c4c434439d548f0b2342670-V

image-0-02-04-1b00c90f43900d2b5133f9fb5b639d8e0e4aa232352d8df294e56234d2fed98a-V