Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про організацію харчування учнів 1-11 класів у загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання у 2017 – 2018 навчальному році

ДЕПАРТАМЕНТ освіти ТА науки

Івано-Франківської міської ради

 

Н А К А З

 

від 30.08.2017р.                                                          № 535

 

Про організацію харчування учнів

1-11 класів у загальноосвітніх

навчальних закладах денної форми

навчання у 2017 – 2018 навчальному році

 

Керуючись статтями 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 5 Закону України «Про охорону дитинства», постановами Кабінету Міністрів України  від 20.08.2014р. № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», від 22.11.2004р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», від 19.06.2002р. № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 02.02.2011р. № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», від 14.01.2015р. № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», рішенням Івано-Франківської міської ради від 15.03.2017р. № 39-11 «Про встановлення вартості харчування учнів, які навчаються у 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання м. Івано-Франківська, за кошти міського бюджету»,

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Забезпечити за кошти міського бюджету гарячим харчуванням (сніданок вартістю 11,00 гривень) учнів, які навчаються у 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів денної форми навчання з числа:

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- учнів, яким згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», гарантується пільгове харчування;

- дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО;

- учнів 1-4 класів із матеріально неспроможних сімей відповідно до заяви батьків, або осіб, які їх замінюють, на ім’я керівника загальноосвітнього навчального закладу міста Івано-Франківська, відповідного подання керівника загальноосвітнього навчального закладу, наказу Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради;

- дітей-інвалідів;

- дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах.

                                                                 Термін: 2017-2018 н.р.

2.Забезпечити за кошти міського бюджету гарячим харчуванням (обід вартістю 13,70 гривень) учнів, які навчаються у 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів денної форми навчання з числа:

- дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування;

- дітей, яким згідно із Законом України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» гарантується пільгове харчування;

- дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО;

- дітей-інвалідів;

 - дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах.

                                                                  Термін: 2017-2018 н.р.

3. За рішенням педагогічної ради звільнити від плати за харчування вихованців групи продовженого дня (у відсотках чисельності групи за списком): 10 – у повному обсязі; 15 – на половину вартості. Термін: 2017-2018 н.р.

4. Для всіх бажаючих учнів 1-11 класів, не включених у перелік категорій дітей, зазначених у пп. 1, 2, 3 організувати гаряче харчування за кошти батьків.                                                                                    Термін: 2017-2018 н.р.

5. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів м. Івано-Франківська:

5.1. Дотримуватись вимог щодо організації харчування учнів відповідно до ст.25 Закону України «Про освіту», п.3.ст.22 Закону України «Про загальну середню освіту».                                                         Термін: 2017-2018 н.р.

5.2. Організувати дієву роботу шкільної комісії щодо здійснення контролю за станом організації харчування учнів              Термін: 2017-2018 н.р.

          5.3. Вести чіткий облік учнів 1-11 класів зазначених категорій у пп. 1, 2, 3, яким надається гаряче харчування за рахунок коштів міського бюджету.

                                                                           Термін: 2017-2018 н.р.

          5.4. Активізувати роботу щодо залучення інших джерел фінансування, не заборонених законодавством, для оплати харчування учнів.

                                                                           Термін: 2017-2018 н.р.

5.5. Проводити аналіз ефективності використання бюджетних коштів для організації гарячого харчування учнів.                    Термін: постійно.

5.6. Забезпечити виконання посадових обов’язків працівниками, які відповідають за організацію харчування у загальноосвітньому навчальному закладі.                                                                 Термін: 2017-2018н.р.

5.7.   Тримати на контролі питання реалізації страв та продуктів харчування у шкільних буфетах у відповідності до асортименту буфетної продукції, затвердженого Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (додаток 9), погодженого управлінням Держпродспоживслужби в м.Івано-Франківську. Заборонити використання в раціоні харчування дітей сухих сніданків: чіпси, сухарики, шоколадні вироби, газовані напої та інші продукти харчування, що містять штучні консерванти, фарбники, ароматизатори, підсолоджувачі й викликають подразнення слизової оболонки шлунку та є небезпечними.                     Термін: постійно.

5.8. Не допускати прийом продуктів харчування, буфетної продукції до загальноосвітнього навчального закладу без супровідних документів, які засвідчують їхнє походження та якість.                      Термін: постійно.

5.9. Своєчасно інформувати в письмовій формі Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради про випадки, які пов’язані з недоліками/порушеннями в організації харчування дітей.        Термін: 2017-2018н.р.

          5.10. Організувати вільний доступ учнів до питної води протягом усього часу їх перебування у школі, забезпечити наявність безкоштовних вітамінізованих напоїв для дітей з послабленим здоров’ям. Термін: 2017-2018н.р.

5.11. Забезпечити розгляд питання організації харчування в навчальному закладі за участю медичних працівників, працівників шкільної їдальні на засіданні педагогічної ради та батьківських зборах не менше 1 разу на семестр, на нарадах при директорові - не менше 1 разу на місяць.                                                             Термін: 2017-2018 н.р.

5.12. Організувати роботу із формування навичок та культури здорового харчування, етики прийому їжі, профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань (лекції, семінари, ділові ігри, вікторини, дні здоров’я тощо).

                                                                           Термін: 2017-2018 н.р.

5.13. Здійснювати постійний контроль за додержанням дітьми правил особистої гігієни та вживанням гарячих страв, соків, борошняних виробів, санітарно-гігієнічним станом обідньої зали, харчоблоку, дотриманням режиму і графіків харчування дітей, чергуванням педагогічних працівників в обідньому залі.                                                                           Термін: 2017-2018н.р.

5.14. Довести наказ до відома усіх учасників навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу.                Термін: до 01.09.2017р.

6. Покласти на керівників загальноосвітніх навчальних закладів м.Івано-Франківська персональну відповідальність за виконання вимог нормативно-правових документів щодо організації харчування учнів.

Термін: 2017-2018 н.р.

7. Приватним підприємцям, котрі надають послуги гарячого харчування, неухильно дотримуватись умов договору про закупівлю послуг з організації харчування учнів за бюджетні кошти.                            Термін: постійно

8. Шкільним медичним сестрам здійснювати контроль за якістю харчування відповідно до ст.25 Закону України «Про освіту» та п.4 ст.22 Закону України «Про загальну середню освіту».               Термін: упродовж навчального року

9. Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради:

9.1.Забезпечити постійний контроль за організацією харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до вимог чинного законодавства.                                                            Термін: постійно.

       9.2. Розмістити даний наказ на сайті Департаменту освіти та науки та надіслати електронною поштою в усі загальноосвітні навчальні заклади міста Івано-Франківська (до 01.09.2017р.).

10. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Н.Микулу.

 

 

 

Директор Департаменту освіти та науки

Івано-Франківської міської ради                                        Ігор Смаль

 

 

 

 

 

С.Бойчук

52-26-29