Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Харчування учнів – на контролі!

Харчування учнів – на контролі!

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради проведено розширену нараду відповідальних осіб за організацію харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста Івано-Франківська. Такий захід є традиційним, проводиться щорічно на початку нового навчального року.

         Учасники наради – приватні підприємці, котрі надають послуги з організації харчування у закладах освіти, керівники ЗНЗ, медичні працівники, соціальні педагоги, практичні психологи, батьки, громадськість обговорили питання щодо забезпечення належного рівня якості харчування вихованців загальноосвітніх навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році та на перспективу.

«Питання організації харчування учнів є надзвичайно важливим серед інших освітянських питань, які доводиться вирішувати керівникам ЗНЗ. Керуючись чинними нормативно-правовими документами,рішенням Івано-Франківської міської ради від 15.03.2017р. № 39-11 «Про встановлення вартості харчування учнів, які навчаються у 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання м. Івано-Франківська, за кошти міського бюджету» Департамент освіти та науки окреслив основне завдання: організувати безпечне харчування відповідно до віку і стану здоров’я дітей. Їжа в їдальнях повинна бути завжди свіжоприготовлена, доброякісна, мати привабливий вигляд і гарні смакові якості, треті страви – вітамінізовані», - зазначила Наталія Микула, заступник директора Департаменту освіти та науки з організаційних питань, змісту освіти та інновацій.

         Начальник Івано-Франківської міськрайонної філії «ДУ Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» Марцинюк С.М. зосередив увагу присутніх на питаннях щодо облаштування харчоблоків, дотримання санітарно-гігієнічних вимог при організації харчування учнів.

«Відповідно до нової Посадової інструкції медичної сестри педіатричного відділення з обслуговування школярів (Код КП-3231) медична сестра здійснює контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму в їдальні, за організацією раціонального режиму харчування, у разі відсутності дієтсестри здійснює бракераж готових страв, складає список дітей, що потребують дієтичного харчування (на підставі довідки ф.086/1-о), проводить санітарно-просвітницьку роботу серед учнів, вчителів, батьків щодо здорового способу життя. Медичні сестри повинні увійти у штатний розпис ЗНЗ», - наголосила Осовська О.Є., лікар по роботі зі школярами МДКЛ.

         «Про дотримання Правил техніки безпеки у шкільних їдальнях» - з таким питанням виступила Джус І.І., головний спеціаліст Департаменту освіти та науки.

«Сьогодні є нагальна потреба переглянути цінові пропозиції щодо вартості сніданків та обідів у 2018р., оновити технологічне обладнання у шкільних їдальнях, розробити алгоритм контролю шкільних їдалень батьками та громадськими організаціями», - на ці питання зосередила увагу присутніх Дубова І.М., приватний підприємець, котра надає послуги з харчування учнів у ЗШЛ № 23.

З основними напрямками роботи з питань організації харчування учнів у ЗНЗ міста у 2017-2018 навчальному році ознайомила учасників наради Бойчук С.В., головний спеціаліст з питань загальної середньої освіти Департаменту освіти та науки.

Виступи учасників наради супроводжувались мультимедійною презентацією «Організація харчування учнів у ЗНЗ м.Івано-Франківська».

Представники ПриватБанку: Білан Л.М., керівник напрямку бюджетних організацій, Івасів О.В., керівник напрямку «ЮніорБанк» Прикарпатського РУ ознайомили присутніх з програмою «Картка ЮНІОРА – картка для харчування», за якою вже працюють 980 шкіл країни.

Спілкуючись, учасники наради отримали відповіді на питання щодо організації харчування учнів у 2017-2018 навчальному році.

За результатами розширеної наради відповідальних осіб за організацію харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста Івано-Франківська запропоновано:

1.Керівникам ЗНЗ:

1.1. Тримати на контролі питання реалізації страв та продуктів харчування у шкільних буфетах у відповідності до асортименту буфетної продукції, затвердженого Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (додаток 9), погодженого управлінням Держпродспоживслужби в м.Івано-Франківську.

1.2. Заборонити використання в раціоні харчування дітей сухих сніданків: чіпси, сухарики, шоколадні вироби, газовані напої та інші продукти харчування, що містять штучні консерванти, фарбники, ароматизатори, підсолоджувачі й викликають подразнення слизової оболонки шлунку та є небезпечними.

1.3. Не допускати прийом продуктів харчування, буфетної продукції до загальноосвітнього навчального закладу без супровідних документів, які засвідчують їхнє походження та якість.

1.4. Забезпечити розгляд питання організації харчування в навчальному закладі за участю медичних працівників, працівників шкільної їдальні на засіданні педагогічної ради та батьківських зборах, на нарадах при директорові.

1.5. Організувати роботу із формування навичок та культури здорового харчування, етики прийому їжі, профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань (лекції, семінари, ділові ігри, вікторини, дні здоров’я тощо).

1.6. Здійснювати постійний контроль за додержанням дітьми правил особистої гігієни та вживанням гарячих страв, соків, борошняних виробів, санітарно-гігієнічним станом обідньої зали, харчоблоку, дотриманням режиму і графіків харчування дітей, чергуванням педагогічних працівників в обідньому залі.

1.7. Спільно з приватними підприємцями, котрі надають послуги з харчування учнів, організувати роботу щодо проведення ремонтних робіт приміщень шкільної їдальні, оновлення технологічного обладнання у шкільній їдальні.

1.7. Розробити алгоритм контролю стану організації харчування учнів батьківською громадськістю.

2. Приватним підприємцям, котрі надають послуги з харчування учнів:

2.1. Неухильно дотримуватись умов Договору про закупівлю послуг з організації харчування учнів за бюджетні кошти.

2.2. Представити обгрунтовані розрахунки щодо цінових пропозицій на гаряче харчування (до 29.09.2017р.).

 

  

Директор Департаменту освіти та науки                              Ігор Смаль

 

 

С.Бойчук

52-26-29