Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Школа педагогічної майстерності для вихователів ГПД

Школа педагогічної майстерності для вихователів ГПД

Одним з важливих пріоритетних завдань для вихователів ГПД є питання самопідготовки учнів у режимі роботи груп продовженого дня. Проходить вона відповідно до режиму дня і проводиться вихователем, який, у свою чергу, контролює правильність виконання завдань, надає за необхідності кваліфіковану допомогу. Як організувати цей освітній процес відповідно до вимог з найбільш ефективним використанням наявних ресурсів? Саме такі питання вирішувались на засідання Школи перспективного педагогічного досвіду Фреїк Надії Василівни, вихователя ГПД ЗШ № 25, голови міського методичного об’єднання вихователів ГПД. Засідання відбулось відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 14 вересня 2017 року «Педагогічне керівництво самопідготовкою як основною формою навчально-пізнавальної діяльності у групі продовженого дня».

В основі досвіду Фреїк Надії Василівни закладено особистісний та діяльнісний підходи. Її досвід базується на принципах гуманістичної організації та керівництва навчанням школярів: рівності, діалогізмі, співіснуванні, свободі, співрозвитку, єдності, взаємоприйнятті.

Надія Василівна пояснила, що суть її досвіду полягає у визначенні способу взаємодії, яка є педагогічним керівництвом, що забезпечує єдність основних функцій діяльності вихователя та учнів під час виконання домашніх завдань у групі продовженого дня. Вихователь презентувала розроблену нею схему-модель педагогічного керівництва процесом самопідготовки в групі продовженого дня, де визначено функціональні компоненти: цілі, завдання, функції, вимоги, структуру. Педагог поетапно описала процес самопідготовки та продемонструвала розроблені нею дидактичні матеріали.

Вихователям груп продовженого дня загальноосвітніх навчальних закладів рекомендовано для впровадження досвід Фреїк Надії Василівни в освітній процес.

тим3

тим1