ВІДБУЛИСЯ МЕТОДИЧНІ СТУДІЇ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ЗНЗ МІСТА
У кожній людині сонце. Тільки дайте йому світити.
Сократ
На методичних студіях практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів, що відбулися 7 вересня 2017р. на базі НВК «Загальноосвітня школа-ліцей №23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника», обговорювалося питання організації навчально-виховного процесу таким чином, щоб дати можливість кожній дитині впродовж навчання у школі знайти власну найсильнішу сторону, щоб можна було її розвивати в подальшому, ролі психологічної служби в процесі цього «пошуку» і подальшій актуалізації особистості.
Із привітальним словом до присутніх звернувся директор школи-ліцею №23 Василик М.Д., зазначивши, що робота психолога є важкою, та, разом з цим, надзвичайно потрібною.
«Якщо ми прагнемо до інноваційного суспільства, хтось має втілювати це в життя,- сказала в одному інтерв’ю міністр освіти і науки України Л.Гриневич. - Якщо не ставити перед собою завдання запроваджувати нові педагогічні технології, спрямовані на виявлення і підтримку кожного таланту, тоді ми не можемо навіть мріяти про економіку інновацій».
Виступ практичного психолога школи-ліцею №23, психолога-методиста Савчинської Л.О. супроводжувався мультимедійною презентацією інноваційної технології «Школа розвитку успішної особистості» (психологічний супровід), що впроваджується в даному навчальному закладі з 2012р. Єдина методична проблема школи: «Розвиток успішної особистості (учня, педагога, батька, адміністратора) шляхом використання засобів креативної освіти та інформаційно-комунікативних технологій у НВП та управлінській діяльності. Психологом представлено різні види і форми психологічного супроводу у відповідності до контингенту.
У форматі активного діалогу доцент Юрченко З.В. були окреслені науково обґрунтовані підходи, практичні рекомендації, що є найбільш ефективними в оптимізації ціннісно-мотиваційної, біодинамічної, емоційно-вольової, актуалізаційно-діяльнісної сфер у структурі особистості педагога, у профілактиці емоційного вигорання виховників, у формуванні фахової готовності щодо реформування освіти.
Формування лідерських якостей учня є необхідною умовою сучасної освіти, оскільки саме ці якості лежать в основі успішності особистості. На майстер-класі «Формування лідерських якостей». Робота в команді.», який проводила Ралько І.М., кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», були представлені інтерактивні вправи на розвиток комунікативних навичок, розуміння групових ролей, взаємодію в групі, міжгрупову комунікацію.
Практичні психологи закладів високо оцінили представлені матеріали, практичний досвід та значення розкритої теми в сучасному освітньому процесі.