Про залучення вчителів природознавства до конкурсу відеоробіт
3 жовтня 2017 року в Департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради вперше серед вчителів природознавства стартував загальноміський конкурс відеоробіт «Демонстраційний експеримент та дослідження природних явищ на уроках природознавства».
Мета цього конкурсу полягає в залученні педагогічних працівників до науково-експериментальної діяльності, в формуванні вміння створювати, збирати, систематизувати та обробляти інформацію в електронному вигляді, а також у популяризації та пропаганді вивчення природничих дисциплін серед школярів.Методист інформаційно-методичного центру Руда Леся Степанівна залучила педагогів природознавства до обговорення положення конкурсу, а також запропонувала поділитися ідеями, думками, власним досвідом. Проведення конкурсу сприятиме удосконаленню навчально-методичного забезпечення викладання предмета в загальноосвітніх навчальних закладах. У дружній, робочій атмосфері переглядалось відео, яке підготувала вчитель біології ІФПНВК «Католицька ЗШ ІІ-ІІІ ст. – гімназія св. Василія Великого», кандидат біологічних наук Кокар Наталія Василівна для участі у міжнародному конкурсі «2017 BREAKTHROUGH JUNIOR CHALLENGE», щоб надихнути учасників на створення власного неповторного і креативного матеріалу.
Вчитель повинен створити таке відео, яке можна було б використовувати на уроках природознавства під час пояснення складного теоретичного матеріалу.
Методичні рекомендації для вчителів природознавства:
1. Творчо підходити до вибору тематики відеробіт демонстраційного експерименту та дослідження природних явищ на уроках природознавства.
2.Впроваджувати експериментально-дослідницькі технології у процес формування, уточнення, розширення уявлень дітей про навколишній світ засобами експериментально-дослідницької діяльності.
3.Правильно використовувати (з урахуванням правил безпеки) лабораторне обладнання та вимірювальні прилади для вимірювання довжини, температури, маси та часу під час проведення спостережень і дослідів.
3.Удосконалювати методику викладання предмета в частині посилення ролі практичної діяльності на уроці.