Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Майстер-клас «А я працюю так...»

Майстер-клас «А я працюю так...»

Кухарська справа - не ремесло, а мистецтво.

Слава рукам, які пахнуть їжею!

 У третій день Тижня культури здорового харчування, 11 жовтня 2017 року, на базі СШ І-ІІІ ст. № 5 з поглибленим вивченням німецької мови (директор Я.Олексин, заступник директора Р.Візнюк, фізична особа-підприємець, котра надає послуги з організації харчування учнів Л.Коритан ) проведено майстер-клас «А я працюю так...».

Учасниками заходу стали усі підприємці, з якими укладені Договори по закупівлі послуг з організації гарячого харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів м.Івано-Франківська, та наймані ними на роботу кухарі. Серед запрошених: І Онищук, начальник управління Держпродспоживслужби в м.Івано-Франківську, С.Марцинюк, начальник Івано-Франківської філії ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України», Т.Чевалюк, лікар-дієтолог міської поліклініки № 1.

Основна мета проведення такого заходу – привернути увагу працівників харчоблоку, громадськості до питань здорового харчування вихованців шкіл.

«Ми повинні організувати раціональне, збалансоване, безпечне харчування відповідно до віку і стану здоров’я дітей. Їжа в їдальнях повинна бути завжди свіжоприготовлена, доброякісна, мати привабливий вигляд і гарні смакові якості, треті страви – вітамінізовані, що сприятиме меншій втомлюваності дітей і забезпечить хороший настрій, бадьорість і працездатність. А ще вирішити важливі питання – покращити матеріально-технічну базу приміщень харчоблоку, підвищити ціну вартості харчування...», - на основні завдання націлив керманич освіти міста.

Опісля (3 вересня 2017р. – День підприємця України) та напередодні свят (16 жовтня 2017 року – Всесвітній день здорового харчування; 20 жовтня 2017 року – Міжнародний день кухаря і кулінара) директор Департаменту освіти та науки Ігор Смаль за дорученням міського голови Руслана Марцінківа та з особистої ініціативи за багаторічну сумлінну працю у сфері організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Івано-Франківська вшанував працівників, які займаються кухарською справою та вручив нагороди – подяки, грамоти та квіти.

Вихованці школи під керіництвом своїх наставників Колубаєвої Г.І., заступника директора, Н.Карпінської, вчителя початкових класів, подарували присутнім вірші та пісні.

Яким має бути щоденний раціон харчування для учнів? Які продукти харчування обрати, щоб вони впливали на розумову працездатність дитини, поповнювали дитячий організм вітамінами та мінералами? Як урізноманітнити денний раціон у шкільних їдальнях? Ці та інші питання обговорювали учасники заходу, переглянувши відеосюжет «А ми харчуємось так...(думки учнів, педагогів, батьків)», виставку продукції шкільного їдальні, відвідавши практичне заняття «Я працюю так», яке провела підприємець Л.Коритан.

У співпраці з кухарями Л.Коритан приготувала власні страви: понад 10 видів булочних виробів, салатів, хліб, представили продукцію, яка реалізується через буфет.

«Наше завдання – зробити так, щоб діти полюбили шкільну їжу, щоб харчування було здоровим», - наголосила лікар-дієтолог Т.Чевалюк.

«Раціональне харчування – це кількісна та якісна повноцінність, дотримання режиму харчування, вживання їжі, яка легко засвоюється, їжа не шкідлива»,- зосередила увагу присутніх Ірина Онищук, начальник управління Держпродспоживслужби в м.Івано-Франківську.

«Легкої роботи! Смачних обідів!» - побажав С.Марцинюк, начальник Івано-Франківської філії ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» та наголосив на важливості проведення діагностичних досліджень зразків продукції на визначення показників: фізико-хімічних, мікробіологічних.

«Ми повинні дбати про здорове харчування усі разом», - зазначила заступник директора Департаменту освіти та науки Н.Микула.


щодо харчування3


щодо харчування2