Відбувся міський семінар учителів образотворчого мистецтва та художньої культури
Відповідно до плану роботи інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 18 жовтня 2017 року на базі ЗШ №15 проведено міський семінар учителів образотворчого мистецтва та художньої культури «Регіональні особливості виконання практичних робіт на уроках образотворчого мистецтва».
Метою проведення семінару було активізувати роботу педагогів щодо осмислення і більш глибокого вивчення проблеми формування предметних мистецьких та міжпредметних естетичних компетентностей на уроках образотворчого мистецтва, формування у вчителів компетентностей обізнаності та самовираження у сфері культури.
Семінар розпочався з науково-методичного модуля – методист ІМЦ Н.Степаніщенко ознайомила вчителів із використанням нових методів навчання та виховання з окресленої проблеми. Директор школи В.Бойчук презентував візитку навчального закладу.
Педагоги взяли активну участь у практичній частині семінару, який складався із трьох модулів:
- уроку образотворчого мистецтва у 7 класі «Види декоративно-прикладного мистецтва. Народні ремесла Прикарпаття» (учитель образотворчого мистецтва Л.Кузьмак);
- майстер-класу «Технологія бісерного плетіння на дротяній основі» (учитель образотворчого мистецтва Л.Кузьмак);
- заняття-тренінгу «Вдосконалення творчих здібностей педагога» (практичний психолог І.Залеська).
При підведенні підсумків семінару вчителі відзначили важливість впровадження сучасних методів та форм роботи, інноваційних методів навчання та практичну значимість їх проведення, використання регіональних особливостей і традицій Прикарпаття під час виконання практичних робіт на уроках предметів художньо-естетичного циклу.
Учасниками семінару було розроблено методичні рекомендації для використання у практичній діяльності:
Учителям образотворчого мистецтва проводити:
- стандартні та нетрадиційні уроки, заняття гурткової роботи, які формують в учнів предметні мистецькі та міжпредметні естетичні компетентності;
- з метою активізації художньо-творчої діяльності учнів на уроках використовувати народні ремесла, техніку «Технологія бісерного плетіння на дротяній основі»;
- впроваджувати в практику сучасного уроку інноваційні методи навчання, регіональні особливості та традиції Прикарпаття.