Відбулося засідання творчої групи вчителів зарубіжної літератури
Недостатньо знати, необхідно також застосувати…
Анатоль Франс
Перед освітою України сьогодні постає двоєдине завдання: по-перше, формувати всебічно розвинену особистість із високим рівнем інтелекту й духовності, із сучасним інноваційним типом мислення; по-друге, виховувати свідомого громадянина-патріота з широким європейським світоглядом і відкритістю до світу.
Сучасна система навчання – це певним чином організована взаємодія вчителя й учнів, спрямована на засвоєння школярами змісту освіти для набуття ними певних якостей особистості. Саме такі проблемні запитання обговорювали члени творчої групи вчителів зарубіжної літератури міста (керівник Оксана Гусак) на засіданні, що відбулося згідно із планом роботи Департаменту освіти та науки 18 жовтня 2017 року в залі засідань Департаменту.
Методист ІМЦ Наталія Рущак зазначила, що результатом навчання стають набуті учнями вміння й навички, досвід різних видів діяльності, знання, ціннісні орієнтири. Саме новітні педагогічні технології є основною рушійною силою, утворюють життєві компетентності учнівської молоді. Головним завданням учителя повинна бути мета: навчити вихованців самостійно здобувати і відтворювати інформацію, розуміючи, що таке ж право на існування мають і інші інтерпретації.
Під час дискусійної трибуни «Проектуємо план роботи творчої групи на рік» педагоги окреслили завдання, які ставить перед ними сучасна школа. Керівник творчої групи Оксана Гусак зазначила, що методика уроків зарубіжної літератури повинна сприяти виробленню власних цінностей та пріоритетів. Компетентнісний, діяльнісний підходи та особистісно зорієнтоване навчання є визначальними під час організації навчально-виховного процесу.
Учителі зарубіжної літератури схвально відгукнулися про майстер-клас доцента кафедри гуманітарної освіти Львівського ОІППО, кандидата філологічних наук, члена-кореспондента Ноосферної академії наук та освіти Анни-Марії Богосвятської «Обличчя і душа сучасного уроку літератури», що відбувся на серпневих педагогічних студіях для педагогів-словесників містаз метою підвищення кваліфікації, обміну досвідом та навчання методики викладання уроків літератури. Педагоги зазначили, що проведення зустрічей із науковцями є методичним мостом, що дає можливість поглибити свої знання з предмета, підвищити фаховий рівень та збагатитися досвідом спілкування, тому й надалі потрібно організовувати такі діалоги.
У процесі обговорення вчителі зробили висновки, що у змісті освіти важливими є концептуальні зміни, а саме в напрямах, завданнях, що орієнтують педагогів на розвиток мовної та комунікативної особистості, формування творчої ініціативи, активності, мобільності, підвищення конкурентоспроможності фахівців.