Робота з молодими вчителями-логопедами
Загальновідомо, що педагогічна робота з дітьми будь-якого віку, зокрема проведення корекційних занять, – це прояв творчості вчителя-логопеда, помножений на його кваліфікацію, педагогічну майстерність. Тобто, скільки вчителів-логопедів, стільки може бути й підходів до однієї й тієї самої теми.
На жаль, сучасні програми вищої педагогічної освіти, орієнтовані на глобальне, цілісне ознайомлення майбутніх фахівців із сучасними технологіями навчання й виховання, не залишають і хвилини на опрацювання методичних «дрібничок», найтонших нюансів, які й утворюють те невловиме, невідчутне, що майже неможливо водночас осягнути, – педагогічну майстерність.
«У практиці роботи в навчальних закладах не завжди вистачає часу на те, щоб оцінити, проаналізувати, а тим більше вправлятися в застосуванні того чи іншого результативного прийому, побаченого в когось із колег. Крім того, педагоги звикли довіряти надрукованому, проте, на жаль, не всі часописи відповідально ставляться до підбору матеріалу, який друкують, а отже, існує реальна небезпека тиражування помилок», – такими словами розпочала роботу чергового засідання школи молодого вчителя-логопеда завідувач логопедичного пункту Департаменту освіти та науки Тетяна Кудярська, яке відбулося 19 жовтня 2017 року на базі ДНЗ № 35 «Вишиванка».
Тема засідання звучала так: «Типові помилки в плануванні й проведенні занять вчителем-логопедом». Під час роботи молоді фахівці створювали «Килимок проблем», виходячи з власного досвіду; виокремлювали етапи підготовки до проведення занять; формулювали проблему з організації кожного етапу; передбачали наслідки неправильного проведення того чи іншого етапу та підбирали шляхи вирішення проблеми. Вся робота була побудована у формі діалогу.
По завершенні роботи ШМВЛ фахівці отримали теку з матеріалами на допомогу у роботі.