Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся виїзний семінар «Формування компетенцій учнів через національно-патріотичне виховання засобами спортивного туризму» вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти міста

Відбувся виїзний семінар «Формування компетенцій учнів через національно-патріотичне виховання засобами спортивного туризму» вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти міста

Три скелі тризубом до неба, а неба купол, наче мідь,

щоб суть життя пізнати – треба ввібрати в себе скель цих міць!

Т. Василько

В час науково-технічного прогресу та урбанізації населення людина все більше віддаляється від свого природнього середовища існування. Причому відбувається це так блискавично, як вибух. Сотні тисяч років ми виховувались у лоні природи, в умовах постійного фізичного навантаження, і раптом, усього за декілька років, опинились перед екранами телевізорів та моніторами комп’ютерів. Тож потрібно повернути дітей та вчителів(!) на стадіони, в спортзали, басейни, на туристські маршрути – в поля та ліси, на річки та озера, згадати нарешті, що «у здоровому тілі – здоровий дух».

Власне ці та інші актуальні проблеми зібрали минулого тижня на виїзному семінарі «Формування компетенцій учнів через національно-патріотичне виховання засобами спортивного туризму» вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти міста.

– «Одним з дієвих засобів виховання є туризм, – зауважила спеціаліст Департаменту освіти та науки Тамара Жилюк, – він загартовує людину морально і фізично, дисциплінує, навчає переносити труднощі, вчить допомагати ближньому та з вдячністю отримувати допомогу від інших, поважати старших, піклуватися про менших, надає впевненості у свої сили, оптимізму та наснаги до життя».

Відповідно до програми семінару учасники відвідали Гошівський монастир Преображення Господнього, в якому знаходиться ікона Гошівської Божої Матері, – копія Ченстоховської. У 1736 р. ікона раптово засяяла небувалим світлом, а потім на обличчі Богородиці залишилась немовби роса і з очей спливали сльози, що засвідчило багато людей і місцевий священик. Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив її чудотворною. Від того часу ікона Гошівської Богоматері прославилась багатьма чудами, які були детально розслідувані та зафіксовані в спеціальній книзі й отримала назву «Цариця Карпат».

Далі учасники семінару помандрували в скельно-печерний комплекс «Скелі Довбуша», що у селі Бубнище. За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками.

Підсумовуючи, слід зауважити, що спортивний туризм – це не тільки фізичні навантаження, загартування тіла та сили волі, а ще й удосконалення різноманітних вмінь, розширення кругозору, дієве національно-патріотичне виховання. Окрім цього, екскурсія надає можливість набути досвіду поза межами класних та шкільних приміщень. Такий інтегрований досвід, особливо поєднаний з інтерактивними видами діяльності, сприяє розвитку компетентностей, необхідних для успіху в 21-ому столітті.


степаніщенко3