Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Майстер-клас Ірини Голодюк, учителя української мови та літератури ЗШ № 6, кандидата філологічних наук

Майстер-клас Ірини Голодюк, учителя української мови та літератури ЗШ № 6, кандидата філологічних наук

На сучасному етапі розвитку освіта передбачає удосконалення технології навчального процесу, наближення його до вимог суспільства, що потребує високоосвічених, інтелектуально розвинених громадян. Досягти цього сучасна школа може за умов підвищення рівня навчання, пошуків нових підходів до вивчення базових навчальних дисциплін. Перед випускниками української школи постає відповідальне завдання – успішне складання тестових завдань у формі ЗНО.

Одним із етапів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури є за­вдання з розгорнутою відповіддю — створення власного письмового висловлення на дискусійну тему. Воно вимагає застосування вмінь формулювати й обстоювати власну думку, аргументувати, наводити приклади для підтвердження своїх міркувань, робити висновки, логічно й послідовно викла­дати ідеї у зв’язному тексті й передбачає виявлення рівня знань учасників ЗНО з національної та зарубіжної літератури, історії, мистецтва.

З метою вдосконалення фахового рівня, прискорення процесу трансформації ідей педагогічного досвіду в практичну діяльність, збагачення творчого потенціалу педагогів, сприяння обміну досвідом, 1 листопада 2017 року на базі СШ № 11 відбувся майстер-клас учителя української мови та літератури ЗШ № 6, кандидата філологічних наук Ірини Голодюк, яка продемонструвала присутнім учителям-словесникам міста презентацію воркбука з написання власного висловлення «Есе: бліц-курс». Пріоритетним завданням професійної майстерності педагога є формування творчої компетентності особистості через практичні навики написання творчих робіт учнівської молоді. 

Пані Ірина зауважила, що перед учителями-словесниками щоразу постають нові виклики сучасної освіти, тому й вирішила провести майстер-клас у  сучасній формі «воркшоп». Побачити щось нове, навчитися реалізовувати його у своїй роботі – завдання, що мотивувало всіх учасників засідання, адже професійна майстерність завжди є наслідком досить тривалої практичної праці вчителя, осмисленої і наповненої вдумливими міркуваннями над проблемами своєї  професійної         діяльності. Під час проведення майстер-класу педагоги мали змогу відчути себе в ролі учнів та виконували завдання, запропоновані Іриною Романівною, добирали цікаві та змістовні тези, аргументи, яскраві приклади з різних видів мистецтва.

Майстер-клас дозволив продемонструвати нові можливості педагогіки розвитку і свободи, а різні види діяльності сприяли урізноманітненню форм і методів написання творчих робіт та подоланню консерватизму й рутини. Ірина Голодюк запропонувала корисні поради щодо стимуляції написання есе та представила розроблені фрагменти творчих робіт із застосуванням різних прийомів та форм мотивації читацьких інтересів та навально-пізнавальної діяльності.

Презентація нового науково-методичного посібника  –  цікавий, змістовний інноваційний захід. Пані Ірина запропонувала формулу успішності сучасного вчителя: практичний досвід разом із молодечим запалом, мудрість – із енергійністю й непосидючістю, знанням  модерних технологій дорівнюють справжньому творчому педагогу, майстру своєї справи.

Учителі української мови та літератури міста ознайомилися з досвідом роботи творчого вчителя, яка володіє рішучістю, вмінням не зупинятися на досягнутому, сміливістю мислення, креативністю, яка здатна до генерування і використання нових ідей, задумів, нових рішень та підходів.


майстер клас кандидата1


майстер клас кандидата2