Відбулося засідання школи молодого вчителя математики
Те, що я
чую, я забуваю.
Те, що я бачу, я пам’ятаю.
Те, що я роблю, я розумію.
Конфуцій
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 31 жовтня 2017 року на базі ЗШ №10 відбулося засідання школи молодого вчителя математики.
Якісна освіта в сучасному розумінні має задовольнити ті вимоги, які ставить до кожної особи швидко змінюване суспільство. За таких умов пріоритетною є увага до методики викладання математики, яка формує уміння самостійно вчитися, критично мислити, бути комунікативними, креативними, здатними до самовдосконалення та саморозвитку, до адекватного реагування на зміни в умовах сучасного стрімкого розвитку ІТ-технологій. Формуванню соціальних та комунікативних компетенцій сприяють інтерактивні методи навчання, застосуванню яких і було присвячене засідання школи молодого вчителя. Свій досвід молодим колегам передавали вчителі вищої категорії Куріш Ірина Миколаївна та Бігун Ірина Михайлівна.Майстер-клас «Формування математичних компетентностей учнів шляхом використання інтерактивного навчання» провела Куріш І.М. Вона ознайомила присутніх з інтерактивними вправами, які найчастіше застосовує на своїх уроках та які дають максимальний ефект – робота в малих групах, робота в парах, «Акваріум», «Діалог», «Синтез думок», «Коло ідей», «Карусель» та ін. Вчитель Бігун І.М. на прикладі навчального заняття «Сума кутів трикутника. Підсумковий урок» продемонструвала доцільне використання таких вправ, як «Мозковий штурм», «Незакінчене речення», завдань за готовими малюнками. Учитель показала, як ретельно продумане і підготовлене до уроку розташування на дошці завдань для усних вправ, індивідуальної та фронтальної роботи, домашнього завдання стає запорукою успішного уроку. Математичні компетентності відіграють важливу роль у суспільному житті, тому доречно їх формувати і через розв’язання задач практичного характеру. Вчителі зуміли підібрати відповідно до теми уроку такі задачі, які показують необхідність математичних знань в оточуючому світі.
Керівник школи молодого вчителя Процко І.Ю., вчитель УГ №1, обґрунтувала вибір структури уроку в залежності від типу заняття, поділилася досвідом проведення кожного етапу уроку. Тренінг психолога Малкович М.М. допоміг вчителям зосередитись над проблемами свого внутрішнього світу, оцінити унікальність кожної особистості та визначити основні життєві пріоритети.
«Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, здобути в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності – це перша заповідь вчителя. Ці слова В.О.Сухомлинського повинні стати орієнтиром педагогічної діяльності сучасного педагога,» – наголосила методист ІМЦ Присяжнюк М.В. Вона узагальнила проблему інтерактивного навчання презентацією «Використання інтерактивних методів навчання на уроках математики», а також організувала анкетування молодих спеціалістів з метою вивчення їх запитів та потреб. Адже тільки наданням цільової методичної допомоги можна сформувати учительську компетентність молодих педагогів, яка є джерелом упевненості їх в професійній діяльності.
Всі учасники засідання школи молодого вчителя отримали матеріали майстер-класів, а також своєрідне «домашнє завдання» до наступної зустрічі.