Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Виїзний семінар вчителів початкових класів

Виїзний семінар вчителів початкових класів

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 2 листопада 2017 року відбувся виїзний семінар вчителів початкових класів до міста Чернівці.

На мальовничій північно-східній околиці міста Чернівців, поблизу Прута, освітяни відвідати обласний музей народної архітектури та побуту – пам’ятку культурної спадщини.На дев’яти гектарах вже збудованої експозиції відтворено дві сільські вулиці, які включають п’ять селянських садиб, громадські та господарські споруди ( церква, дзвіниця, примарія, корчма, кузня). Вони презентують собою буковинські поселення середини XIX – першої половини XX ст.На сьогодні з різних куточків області перевезено і встановлено 35 архітектурних об’єктів.

Далі педагоги насолоджувались архітектурною перлиною Чернівців – колишньою Резиденцією православних митрополитів Буковини та Далмації. Нині це корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Архітектурний ансамбль складається з трьох окремих будівель: самої Резиденції митрополита, теологічного факультету (який функціонує і в наш час при ЧНУ) та школи псаломників. До комплексу Резиденції входять також два храми – Семінарська церква Трьох Святителів, церква Іоанна Нового Сучавського та два розкішних парки. За більш ніж 130 років свого існування будівлі не втратили свого чару. З 28 червня 2011 року Резиденція внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

І на завершення семінару вчителі відвідали Чернівецьку обласну універсальну наукову бібліотеку ім. М. Івасюка. На сьогоднішній день це один з провідних інформаційно-ресурсних і культурних центрів, головний заклад у сфері інформаційного обслуговування населення Буковини, регіональний науково-методичний та консультаційний центр для бібліотек області, центральне обласне книгосховище, обласний депозитарій краєзнавчої літератури, осередок краєзнавчої бібліографії та інформації з питань культури і мистецтва.

Педагоги міста збагатили свої знання, розширили кругозір, більше дізнались про побут та розвиток сусідньої області, їх культуру, та можуть порівняти з нашими традиціями. Також ознайомились з роботою Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка, її структурою, сучасними формами роботи.