Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся семінар-практикум вчителів-логопедів

Відбувся семінар-практикум вчителів-логопедів

Рука – це інструмент всіх інструментів

                                           Арістотель

Мовлення – це такий вид діяльності, для якого необхідна сформованість слухових і зорових функцій, а також рухових навиків. У молодших школярів на початку навчання з’являються труднощі у запам’ятовуванні букв, їх елементів, способів з’єднання букв між собою. Крім того, неправильне сприйняття зорового образу букв тягне за собою часті помилки у письмі, а з часом і невпевненість у своїх силах, заниження самооцінки.

Однією із педагогічних технологій навчання букв є «Пальчикова абетка», яка сприяє закріпленню графічного образу букв, укріпляє м’язи руки і розвиває вміння координувати рухи, впливає на розвиток мовного центру дитини.

«Педагогічна технологія «Пальчикова абетка» у роботі вчителя-логопеда» так звучала тема засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів, яке відбулося 03 листопада 2017 року на базі ДНЗ № 18 «Зернятко». На початку засідання фахівці пригадали типові помилки оптичного характеру, які зустрічаються у школярів, прийоми роботи, які використовують педагоги під час ознайомлення дітей із буквою. Далі Ірина Салига презентувала педагогічну технологію «Пальчикова абетка». Логопеди в групах практикувалися у побудові кожної букви українського алфавіту за допомогою пальців рук, адаптовували технологію до використання ігор та вправ з розвитку фонематичних процесів, словника та граматики.

Іванна Багрій, вихователь ДНЗ № 18 «Зернятко» поділилась власним досвідом використання технології «Розвивальне читання для дошкільників» за авторською методикою Людмили Шелестової. Логопеди мали можливість ознайомитися зі змістом даної технології, етапами впровадження та наочним і дидактичним матеріалом з даного питання.

Запропоновані під час семінару-практикуму ігри та вправи можна використовувати з дітьми старшого дошкільного віку і молодшими школярами на етапі навчання читанню та письму на рівні букви, складу, слова, так як «Пальчикова абетка» є одним із засобів профілактики оптичної дисграфії та дислексії.