Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

«Мистецтво говорити з дітьми»

«Мистецтво говорити з дітьми»

Мовлення дорослого, зокрема педагога, є взірцем для мовлення дитини. Щоденно на заняттях, прогулянці, під час індивідуальних занять чи просто бесід вихователь має можливість впливати на формування комунікативних навичок дошкільника. І це робити треба правильно.

З метою уточнення прийомів роботи з дітьми щодо стимуляції розвитку всіх сторін їх мовлення на базі ДНЗ № 29 «Кобзарик» було проведено семінар-практикум з педагогами закладу на тему «Мистецтво говорити з дітьми».

Акцентуючи увагу на компонентах мовлення, на особливостях як вербального, так і невербального мовлення педагога, вихователі дошкільних груп разом із методистом І.Астаніною окреслили вимоги до професійного мовлення педагога. Учасники заходу мали можливість активізувати знання про типові помилки в мовленні, яких треба уникати, та про норми мовленнєвого етикету, які необхідно прищеплювати своїм вихованцям з раннього віку.

У практичній частині семінару-практикуму вчителем-логопедом К.Оленич було проведено з вихователями у групах ряд ігор та вправ, які доречно використовувати у роботі з дошкільниками під час формування виразного мовлення у поєднанні з розвитком невербальних засобів спілкування.

Запропоновані ігри сприятимуть розвитку всіх сторін мовлення дошкільнят, їх акторським здібностям. Дані ігри педагоги зможуть використовувати у своїй діяльності в різні режимні моменти, починаючи вже з II молодшої групи, що сприятиме в свою чергу попередженню мовленнєвих порушень у малят надалі.