Відбувся науково-методичний семінар-тренінг на тему «Освітня інклюзія в США та Україні: кроки разом»
Учасники семінару ознайомилися з науково-педагогічними аспектами впровадження інклюзивної освіти в Україні (д.п.н., проф. Олена Будник), проблемами інтеграції дітей з особливими потребами в освітній простір загальноосвітньої школи (к.п.н., доцент Інна Червінська), особливостями впровадження інклюзивної освіти в ЗНЗ гірських районів (к.п.н., доцент Наталія Матвєєва). Гості із США Нолан Патрек та Крісті Руделіус-Палмер розповіли про американську модель інклюзії в освіті та вихованні, дотримання прав людини в розрізі освіти. Та найбільшого зацікавлення викликала інформація про універсальний дизайн в освіті (дизайн уроку, пари, дисципліни, заходу). «Що ви плануєте навчити? Як ви будете це робити (вчити)? Що учень зможе засвоїти? Це основні питання, на які кожен педагог має дати собі відповідь, перш ніж почати підготовку до уроку», – так охарактеризував зміст універсального дизайну уроку Нолан Патрек.
Під час проведення практичних блоків учасники проходили анкетування «Моє ставлення до дітей з особливими освітніми потребами», взяли участь у майстер-класі д.ф.н. Ольги Деркачової на тему «(НЕ)такий герой сучасної літератури (на матеріалі творів світових авторів)», у тренінговій вправі з вчителем-логопедом Іриною Салигою «Ярлики та коректна термінологія», у створенні колажу «Інклюзивна освіта – це…».
Крім цього було організовано зустрічі з педагогічним колективом ЗШ № 17 та школи-садка «Смайлик», які надають інклюзивні освітні послуги у м. Івано-Франківську. По завершенні роботи семінару-тренінгу за «круглим столом» на тему «Бар’єри інклюзії та шляхи вирішення проблеми» розглядалися питання про кадрове забезпечення, дієвість ПМПК та навчально-методичне забезпечення.
Кожний учасник науково-методичного семінару-тренінгу отримав сертифікат.