«Помічники» вчителя-логопеда на корекційних заняттях
23 листопада 2017 року відбулося засідання Школи молодого вчителя-логопеда на базі ДНЗ № 30 «Ластівка» на тему «Варіативність використання наочності в роботі з дітьми-логопатами».
К.Д. Ушинський писав, що діти думають «формами, звуками, фарбами і відчуттями». Ця вікова закономірність вимагає, щоб дитина одночасно бачила, слухала, переживала і думала.
Наочність – це невід'ємна складова логопедичних занять, що допомагає зробити їх пізнавальними, цікавими та емоційними. Вона спонукає до гри і, що найголовніше, стимулює мовленнєву активність дітей.
На початку роботи засідання кожний спеціаліст під час гри «Мікрофон» охарактеризував труднощі, з якими він зустрічається під час підбору наочності, яка б допомагала при проведенні корекційних занять.
Цікавий матеріал про функції, класифікації засобів наочності та значення принципу наочності для корекційної роботи підготувала вихователь-методист ДНЗ № 30 Марія Матковська. Про вимоги до підбору та використання наочності на корекційних заняттях розповіла завідувач логопедичного пункту Тетяна Кудярська. У формі гри, яку провела вчитель-логопед Наталія Гураль, молоді фахівці дізнавалися про особливості застосування наочності у роботі з дітьми-логопатами. Через роботу в групах та моделювання ситуацій вони підбирали засоби наочності відповідно до корекційної теми заняття та мовленнєвих діагнозів дітей.
Справила враження на учасників засідання підготовлена вчителями-логопедами ДНЗ № 30 «Ластівка» виставка наочних посібників, які були посортовані за напрямами корекційної роботи. Кожен мав можливість оглянути зразки запропонованого матеріалу, задати питання розробникам авторських робіт.
Після проведеної роботи, яка носила інформаційно-практичний характер, логопеди самі ж і сформулювали рекомендації щодо підбору та умов використання наочності при проведенні корекційної роботи з дітьми з мовленнєвими порушеннями.