Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про значення рухового фактору у формуванні мовлення дошкільника

Про значення рухового фактору у формуванні мовлення дошкільника

Загальновідомо, що мовлення дитини нерозривно пов’язане з розвитком усіх видів її моторики: загальної, дрібної, артикуляційної. Забезпечення рухової активності дитини впродовж її перебування в дошкільному закладі, грамотно підібрані методи і прийоми розвитку моторики малят на заняттях і в повсякденному житті, безперечно, сприяють формуванню мовлення навіть у наймолодших дошкільників.

З метою активізації роботи педагогічного колективу на базі ДНЗ № 23 «Дударик» був проведений семінар на тему «Значення рухового фактору у формуванні мовлення дитини». Вчитель-логопед Наталія Омельченко ознайомила педагогів з новітніми технологіями з даного питання. Особливу увагу приділила використанню кінезіологічних і логоритмічних вправ в освітньо-виховному процесі. Запропонувала добірку артикуляційних вправ для кожної вікової групи, вказала на доцільність їх використання на заняттях і в повсякденному житті. Ознайомила педагогів з різними видами атрибутів, які зроблять рухову діяльність дітей цікавою й яскравою.

Систематичне проведення запропонованих видів дитячої рухової діяльності забезпечить формування мовлення дітей, підвищить якість корекційного навчання, попередить мовленнєві порушення в ранньому віці.


2 від гол


3 від гол