Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

АНОНС. Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом

АНОНС. Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом

Поширення епідемії ВІЛ-інфекції продовжує залишатися об’єктивною загрозою національного масштабу та негативно впливати на репродуктивний потенціал населення багатьох країн світу, в тому числі і України.

Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім’я соціальної терпимості та розширення обміну інформацією про пандемію, що швидкими темпами розповсюджується по усіх регіонах земної кулі

Міжнародним символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка. "Творець червоної стрічки"- американський художник Франк Мур (1954-2002), його виставки проходили в різних країнах світу, його дивні "пейзажі" - футуристичні, сюрреалістичні ландшафти мали величезний попит. Те, що головною справою його життя всі до цих пір вважають шматочок шовкової стрічки, може здатися досить дивним, тому треба зазначити, що він жив з ВІЛ-інфекцією понад 20 років.

У 1991 році, Ф. Мур звернув увагу на те, що сусідня сім'я носила жовті стрічки - на знак надії, що їх дочка-військовослужбовець благополучно повернеться з Персидської затоки. Стрічки складалися так, що нагадували переверну букву "V" символ перемоги. "Стрічка може бути метафорою і для СНІДу теж", - вирішив він. Був вибраний червоний колір - колір крові, однієї з рідин людського тіла, в якій міститься вірус.

Захворювання наносило сильну утрату культурі, тому вже під час церемонії вручення нагород "Tony Awards" в 2000 році всіх номінантів і учасників переконали надіти червоні стрічки.. Активісти закликали: «Відріжте червону стрічку 6 сантиметрів завдовжки, потім скрутіть у верхній частині у формі перевернутої "V". Використовуйте англійську шпильку, щоб прикріпити її до одягу. Червона стрічка стане символом співчуття, підтримки і сподівань». Найбільша надія, пов'язана з цим проектом - це те, що до 1-го грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть у всьому світі. Художники добилися бажаної мети – проста стрічка порушила "обітницю мовчання" відносно епідемії СНІДу.

Кожного року до Міжнародних Днів боротьби зі СНІДом в навчальних закладах м.Івано-Франківська проводяться конкурси плакатів та літературних творів, випуск стінгазет. В усіх загальноосвітніх навчальних закладах в бібліотеках організовано та проведено тематичні виставки «Молодь проти СНІДу», розповсюджено інформаційні листівки «Це стосується кожного».

Впродовж навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах практичними психологами та соціальними педагогами проводяться тренінгові  заняття, до прикладу ЗШ № 16 «Відверта розмова».

01.12.2017 року в закладах освіти міста буде проведено ряд заходів: прес-інформування серед учнів 5-7 класів волонтерами шкільного наркопосту, тематичні години класного керівника, тематичні бесіди, тренінгові заняття, відеолекторії для учнів «Обніми мене», виставки колажів, плакатів, виховні години «Профілактика ВІЛ/СНІД, інфекцій, що передаються статевим шляхом» – ЗШ № 24. В ЗШ № 19 буде проведено інтерактивну гру для учнів 10-х класів «Володар кілець», виступ нарколога, тематичні години класного керівника, виставка малюнків.

ЗШ № 2 – виставка малюнків, прес-інформування «Профілактика ВІЛ/СНІД» із залученням нарколога та медичної сестри.

ЗШ № 16 – інформаційне повідомлення для учнів 5-11 класів, виставка тематичних стіннівок, інтерактивне заняття для учнів 5-6 класів «Про це має знати кожен».

В ЗШ № 17 – відеолекторій «Профілактика ВІЛ/СНІД, інфекцій, що передаються статевим шляхом, міфи і правда».

СШ № 1 – інтерактивна бесіда «Профілактика ВІЛ/СНІД», конкурс малюнків серед учнів 7-х класів.

ЗШ № 18 – прес-інформування батьків та учнів з проблеми ВІЛ-СНІДу в Україні, виготовлення стінгазет та плакатів на тему: «Що таке ВІЛ-СНІД і як з ним живуть», інформаційне повідомлення для учнів 6-11-х класів на тему: « СНІД – чума ХХІ ст.», бесіда з учнями 8-Е класу на тему: «СНІД – глобальна проблема сучасності», бесіда з учнями 7-В класу на тему: «Що я знаю про ВІЛ і як можу себе захистити», бесіда з учнями 8-Г,8-Д класів  на тему: «1 грудня-Всесвітній день боротьби зі СНІДом»